Najrýchlejšie ženy, zľava druhá Lamiová, prvá Macinská a tretia Krajčíková.
Najrýchlejšie ženy, zľava druhá Lamiová, prvá Macinská a tretia Krajčíková. (Autor: Michal Krajčík)
Sportnet|30. jún 2020 o 18:27

V orientačnom behu súťažili pri Kysaku.

KYSAK. Klub orientačného behu Kysak usporiadal 4. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu za účasti 104 pretekárov zo Slovenska i Maďarska.

Preteky sa uskutočnili v okolí horárne 2 km západne od obce Kysak v kopcovitom teréne.

Krajčík odolal kvalitnej konkurencii

V hlavnej kategórii mužov M19- na 4,81 km dlhej technicky náročnej trati s 24 kontrolami v kvalitnej konkurencii 23 pretekárov zvíťazil Michal Krajčík (ATU Košice) za 44:13 min.

Druhý dobehol Adam Jonáš (Kobra Bratislava), ktorý zaostal jednu minútu a tretie miesto na stupňoch víťazov obsadil Dušan Sláma za 46:16 min.

Na nevďačnej štvrtej pozícii finišoval Adam Tysz (obaja ATU Košice).

Dominovali mladé mamičky

V ženskej kategórii W-19- na 3,8 km trati s 22 KS vyhrala Jana Macinská (ATU Košice) časom rovných 45 minút.

Táto 34-ročná košická orientačná bežkyňa zaznamenala po vyše ročnej materskej prestávke úspešný návrat.

V štyroch kolách oblastnej súťaže Východ počas mesiaca jún po 2. mieste v prvom kole dosiahla tri prvenstvá za sebou, čím zaznamenala víťazný hetrik.

Pri Kysaku jej najviac konkurovala taktiež po materskej prestávke súťažiaca Katarína Lamiová, keď zaostala len 23 sekúnd.

Na tretej priečke stupňov víťazov skončila Kristína Krajčíková (všetky ATU Košice) za 47:25 min.