Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Realu hrozil koniec v Lige majstrov. UEFA však odložila sankcie za Superligu

Zinedine Zidane. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|23. apr 2021 o 16:40 (aktualizované 23. apr 2021 o 17:21)

Zidane sa ohradil voči slovám šéfa UEFA.

BRATISLAVA. Európska futbalová únia (UEFA) sa na piatkovom zasadnutí svojho výkonného výboru rozhodla minimálne nateraz netrestať dvanástku klubov, ktoré v predchádzajúcich dňoch avizovali vznik novej Európskej Superligy.

Z tejto iniciatívy napokon po pár dňoch vzišlo. Informuje o tom španielsky denník AS na svojom webe.

Ako upozorňuje AS, UEFA môže k prijatiu trestov či sankcií pristúpiť neskôr.

Všetky kluby môžu hrať

V praxi to znamená, že španielsky Real Madrid aj anglické tímy Chelsea FC a Manchester City sa môžu nerušene pripravovať na semifinálové súboje Ligy majstrov.

Spolu s nimi medzi kvartetom semifinalistov figuruje aj francúzsky klub Paríž Saint-Germain, ktorý nebol medzi tuctom európskych klubov zapojených v spomenutej iniciatíve.

To isté platí aj pre londýnsky Arsenal a Manchester United v Európskej lige, tieto anglické kluby čaká semifinále tejto súťaže.

Zidane: Máme právo hrať

Ešte pred rozhodnutím sa tréner Realu Zinedine Zidane ohradil voči slovám prezidenta UEFA Aleksandra Čeferina.

Ten naznačil možnosť, že semifinále medzi španielskym klubom a londýnskou Chelsea by sa nemuselo uskutočniť.

Prezident Realu Florentino Pérez sa odmieta vzdať snahy o vytvorenie Superligy napriek tomu, že z projektu sa veľmi rýchlo odhlásila väčšina zakladajúcich členov.

"Je tu relatívne malá šanca, že stretnutie sa nebude hrať," povedal pôvodne Čeferin pre slovinskú stanicu 24UR a rozhneval Zidana.

"Je to nelogické. Nastúpime v Lige majstrov, máme na to právo. Viac sa k tomu ani nechcem vyjadrovať, môžem povedať len to, že sa pripravujeme na semifinále Ligy majstrov," citovala kouča agentúra DPA.

Pérez si vyslúžil posmešky po svojich mediálnych vystúpeniach, v ktorých obhajoval Superligu.

"Neviem, čo sa stane o mesiac alebo o dva. Chcem dokončiť sezónu, potom môžeme diskutovať o budúcnosti. Nič sa nezmenilo, prezident od nás chce, aby sme sa sústredili na zápasy," dodal Zidane.

Súvisiace články