Celtic nečakane vypadol z Ligy majstrov, postupujú Škvarka aj Ďuriš

Zápas Ligy majstrov Celtic Glasgow - Ferencváros Budapešť.
Zápas Ligy majstrov Celtic Glasgow - Ferencváros Budapešť. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. aug 2020 o 21:11

V druhom predkole skončil aj Vrbov Ludogorec.

BRATISLAVA. Futbalisti azerbajdžanského majstra FK Karabach Agdam zvíťazili v 2. predkole Ligy majstrov nad moldavským Šeriffom Tiraspoľ 2:1.

Úvodný gól duelu strelil v 22. minúte z pokutového kopu bývalý hráč Košíc Uroš Matič, ktorý v lete prestúpil z Omonie Nikózia. Za hostí znížil niekdajší hráč Senice Frank Castaneda.

Z postupu ďalej sa teší Michal Ďuriš, ktorého Omonia Nikózia zvíťazila na pôde Legie Varšava 2:0 po predĺžení. Slovenský útočník odohral celých 120 minút.

Stredopoliar Michal Škvarka prišiel na ihrisko v 80. minúte, teda v čase, keď už jeho Ferencváros Budapešť viedol nad Celticom Glasgow 2:1. Maďarský majster si už záver v Celtic Parku postrážil a predstaví sa v 3. predkole.

V súťaži skončil slovenský obranca Ivan Hladík, keď jeho FK Suduva Marijampole prehralo s Maccabi Tel Aviv 0:3.

Z Ligy majstrov vypadol aj bulharský majster Ludogorec Razgrad, keď nestačil na dánsky Midtjylland. Zverencov českého trénera Pavla Vrbu rozosmútil v 78. minúte gólom po rohovom kope striedajúci Brazílčan Júnior Brumado.

Duely druhého predkola sa hrajú na jeden zápas bez účasti divákov. Žreb 3. predkola je na programe 31. augusta, duely sa budú hrať 15. a 16. septembra.

Liga majstrov - 2. predkolo /hralo sa na jeden zápas/

• CFR Kluž - Dinamo Záhreb 2:2 (2:2, 0:1) - 5:6 na penalty

Góly: 64. Pereira, 90.+3. Debeljuh - 14. Gojak, 78. Lirim Kastrati

ČK: 51. Théophile-Catherine (Dinamo)

• Dinamo Brest - FK Sarajevo 2:1 (1:1)

Góly: 3. Gordejčuk, 50. Diallo - 34. Dokanovič

• Legia Varšava - Omonia Nikózia 0:2 (0:0, 0:0)

Góly: 92. Jordi Gomez (z 11m), 107. Santos, ČK: 56. Lewczuk (Legia) po 2. ŽK

/Michal Ďuriš (Omonia) odohral celý zápas/

• Young Boys Bern - KI Klaksvík 3:1 (0:0)

Góly: 51. Nsame, 57. Sulejmani, 82. Ngamaleu - 79. J. Johannesen

• Celtic Glasgow - Ferencváros Budapešť 1:2 (0:1)

Góly: 53. Christie - 7. Sigér 75. Nguen

/Michal Škvarka (Ferencváros) nastúpil v 80. minúte/

• Ludogorec Razgrad - FC Midtjylland 0:1 (0:0)

Gól: 78. Júnior Brumado

• NK Lokomotiva Záhreb - Rapid Viedeň 0:1 (0:1)

Gól: 32. Kara

• FK Karabach Agdam - Šeriff Tiraspol 2:1 (1:0)

Góly: 22. U. Matič (z 11m), 63. Emreli - 78. Castaneda, ČL: 37. Abang (Tiraspol)

• NK Celje - FK Molde 1:2 (1:0)

Góly: 38. Lotrič - 57. Hussain, 74. L. James

• FK Suduva Marijampole - Maccabi Tel Aviv 0:3 (0:1)

Góly: 30. Rikan, 73. Blackman, 90.+2. Davidzada

/Ivan Hladík (Suduva) odohral celý zápas/

• AZ Alkmaar - Viktoria Plzeň 3:1 pp (0:0, 1:1)

Góly: 90.+5. Koopmeiners (z 11m), 98. a 118. Gudmundsson - 78. Limberský

/Miroslav Káčer (Plzeň) nastúpil v 105. minúte/

• Young Boys Bern - KÍ Klaksvík 3:1 (0:0)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Celtic nečakane vypadol z Ligy majstrov, postupujú Škvarka aj Ďuriš