Ester Ledecká.
Ester Ledecká. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. mar 2021 o 12:10

Lyžiarky majú v Lenzerheide aj iné problémy než počasie.

BRATISLAVA. Na štvrtkový štart super-G žien vo finále Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v Lenzerheide okrem Petry Vlhovej čakala aj česká zjazdárka Ester Ledecká.

Podľa jej trénera Tomáša Banka hustá hmla na trati Silvana Beltramettiho a celkovo nevľúdne počasie nie je jediná komplikácia, s ktorou sa lyžiari a lyžiarky musia vyrovnať.

Super-G nakoniec zrušili rovnako ako zjazd. V Lenzerhaide sa teda nepôjde ani jedna rýchlostná disciplína.

Bank: Organizácia je chaotická

Bank tvrdí, že v dejisku finále SP 2020/2021 vládne organizačný chaos.

"Počasie nie je veľmi dobré, ale aj organizácia je celkom chaotická. Podľa mňa tu niekto nevie, čo má robiť. Dokonca tu nikto nerieši, kde napríklad budeme čakať na štart pretekov.

Miestnosť "Hospitality" (určená na pretekoch na oddych pretekárok - pozn.) je tu tak pre troch ľudí a zvyšok musí čakať vonku. Organizátori tiež hovorili, že svah na rozjazdenie bude ráno 'urolbovaný', ale nebol. Je to naozaj chaos," uviedol Tomáš Bank v rozhovore pre ČT Sport.

Organizátori ani nemohli jazdiť rolbami

Tomáš Bank sa vo štvrtok predpoludním vyjadril aj k celkovým podmienkam a počasiu v Lenzerheide a k tomu, čo bráni v spustení pretekov.

"Je taká hustá hmla, že organizátori ani nemôžu jazdiť po trati rolbami. Pretekárska línia je dobrá, je to čistý ľad, ale všade naokolo sú kopy snehu a práve to je teraz neriešiteľný problém. Ak by odišla hmla, možno by bola nejaká šanca začať o 11.00 hod," uzavrel Tomáš Bank vo vysielaní ČT Sport.

Tento predpoklad sa napokon nenaplnil a záverečný ženský super G sezóny Svetového pohára 2020/2021 sa nezačal ani o 11.00 hod. Po dlhom zvažovaní ho zrušili.

Bankova zverenkyňa Ester Ledecká bola pred finálovým super-G sezóny na piatom mieste v hodnotení disciplíny s možnosťou posunúť sa až na druhú priečku. Pozície sa však už nezmenia.

Malý glóbus za super-G získala Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Vlhová skončila v hodnotení disciplíny ôsma.