Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Ladislav Nagy sa nechce vracať k tomu, čo bolo

Zaberačka v národnom tíme. Ladislav Nagy na kondičnom tréningu. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 2. apr 2014 o 22:00

Hokejista Ladislav Nagy je opäť v reprezentačnom tíme. V ňom sa po svetovom šampionáte v roku 2011 odmlčal.

Hokejista Ladislav Nagy je opäť v reprezentačnom tíme. V národnom mužstve sa po svetovom šampionáte v roku 2011 odmlčal. Sezóna v Jokerite Helsinki mu vyšla a tréner Vladimír Vůjtek pozval skúseného košického odchovanca do prípravy pred majstrovstvami sveta v Bielorusku. Nagy tak od utorka trénuje s prvým výberom.

KOŠICE. Do národného tímu sa vrátil ako čerstvý otec. Hokejový útočník Ladislav Nagy sa teší z malej dcérky, ale aj z toho, že po pauze je znova v reprezentácii.

Sezónu začal v Košiciach, počas nej však zmenil dres a sťahoval sa do Fínska. Tam úspešne pôsobil v Jokerite Helsinki.

„Do Fínska som šiel preto, že som si ešte chcel zahrať v inej, lepšej lige. Čakal som na ponuky, mal som viaceré. Bolo to dobré rozhodnutie. Hokej sa tam hral rýchlejší ako v extralige. V prvých štyroch zápasoch som si vyslovene zvykal, nebolo to dobré. Ale potom našli tréneri formáciu, v ktorej sme si rozumeli,“ pochvaľoval si Ladislav Nagy, ktorý mal v Helsinkách kontrakt len do konca sezóny.

V tej ďalšej bude Jokerit hrávať v kontinentálnej hokejovej lige. „Uvidíme, či klub prejaví záujem, lebo ja by som ho mal. Mužstvo len začínajú skladať. Po skončení sezóny sme žiadne mítingy nemali, všetci sa rozpŕchli, takže som nemal spätnú väzbu. Nechávam to na agentovi.“

Čo bolo, bolo

U Nagya ide o reprezentačný comeback. Po čase sa ľady pohli a tréner Vůjtek dá šancu aj tomuto krídelníkovi. Hoci vlani vyhlásil, že s ním už v reprezentácii nebude počítať.

„Ja som nikdy nepovedal, že nechcem reprezentovať, že som v národnom mužstve skončil. Keď to bolo možné, tak som prišiel. Som rád, že ma zavolali. Reagoval som pozitívne. Mal som dobrú sezónu, a tak ma nominovali. Nechcem sa vracať k tomu, čo bolo. Je to minulosť. Čo bolo, bolo, nemá zmysel to riešiť. Dnes ma tréner chce a ja som rád, že som tu.“

Laco verí, že jeho snaženie povedie k účasti na šampionáte v Bielorusku.

„Najbližší mesiac ukáže viac. Vynasnažím sa zahrať dobre v prípravných stretnutiach. Potom je už len na tréneroch koho nominujú. Každopádne sa tá skladba zmenila. Uvidíme, kto príde z NHL,“ hovorí 34–ročný Nagy, ktorý patrí medzi najskúsenejších, a tak by sa mohol pasovať za lídra mužstva.

„Tak hádam až taký starý nie som. Ale ak by som bol na záverečnom turnaji, tak viem, že skúsenosti som za tie roky nabral, prešiel veľa líg, mám niečo odohrané.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.