Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Kvitovú pustili z nemocnice. Kondičný tréner: Výhrou bude, keď raz podá ruku

Kvitová bude na Vianoce doma. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. dec 2016 o 15:17

Dvojnásobnú wimbledonskú víťazku v utorok ráno prepadli v jej byte v Prostějove.

PRAHA . Česká tenistka Petra Kvitová bude na Vianoce doma. V piatok ju prepustili zo špecializovaného Ústavu chirurgie ruky a plastickej chirurgie vo Vysokom nad Jizerou, kde v utorok podstúpila operáciu poranených šliach ľavej ruky po útoku nožom od neznámeho lupiča.

Kvitová je odhodlaná sa vrátiť späť: fotogaléria

18.4.2017

Dvojnásobnú wimbledonskú víťazku v utorok ráno prepadli v jej byte v Prostějove. Ruku si poranila pri obrane pred páchateľom, ktorý jej priložil nôž na krk. Podľa jednej z verzií si jej byt vybral náhodou.

"Som rada, že sa vidíme. Asi ani netušíte, ako veľmi. Dnes ma prepustili z nemocnice a každým dňom sa cítim lepšie a lepšie. Som rada, že na Vianoce nebudem v nemocnici, ale doma. Veľmi chcem poďakovať ľuďom, ktorí mi pomohli. Dostala som veľa povzbudzujúcich odkazov, asi najvac v kariére. Som za ne veľmi vďačná," povedala podľa iDnes.cz Kvitová s obviazanou ľavou rukou v sprievode nového trénera Jiřího Vaněka a kondičného trénera Davida Vydru.

"Teraz mi nezostáva nič iné, ako pozerať sa do budúcnosti a počkať, ako sa to všetko bude vyvíjať. Je mi jedno, či to bude trvať tri mesiace, pol roka alebo rok. Určite sa chcem jedného dňa vrátiť a urobím pre to všetko," poznamenala 26-ročná športovkyňa v klubovni pri dvorcoch pražskej Sparty.

"Chcem sa poďakovať všetkým lekárom a personálu ústavu plastickej chirurgie za to, ako sa o Petru starali. Želám jej, aby bola silná. Viem, že urobí pre návrat maximum, my jej v tom s Davidom budeme pomáhať," vyhlásil Vaněk a Vydra ho doplnil: "Pre nás bude výhrou, keď nám raz Petra podá ruku a pevne ju stisne. Je jedno, že to bude ľavou."

Súvisiace články