Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Rozsah zranení Kvitovej je vážny, koniec kariéry by však nemal znamenať

Útočník porezal Petre Kvitovej práve tú ruku, s ktorou hráva. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. dec 2016 o 09:33

Operatér nevidí dôvod, prečo by opäť nemohla hrať tenis, uviedol ešte v utorok hovorca českej tenistky.

BRNO. Operácia porezanej českej tenistky Petry Kvitovej v utorok večer trvala 3:45 h a počas nej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov ľavej ruky plus dva nervy. Pre portál idnes.cz to potvrdil Kvitovej hovorca Karel Tejkal.

Dvojnásobnú wimbledonskú šampiónku a bývalú svetovú dvojku čaká niekoľkomesačná nútená pauza, ale rozhodne nie koniec kariéry. Minimálne šesť mesiacov nesmie operované miesto zaťažovať.

Keďže dvadsaťšesťročná Kvitová je ľaváčka, znamená to s určitosťou vynechanie prvej časti sezóny 2017, vrátane januároveho vrcholu Australian Open v Melbourne.

"Rozsah zranení je vážny, ale Petra je podľa operatéra mladá a zdravá. Preto nevidí dôvod, prečo by opäť nemohla hrať tenis," skonštatoval Tejkal pre Českú televíziu. Tá citovala aj jeho slová, ktoré povedal v mene Kvitovej. "Nech ma dajú rýchlo dokopy! Či to bude trvať mesiace alebo roky. Teším sa na chvíľu, keď budem môcť opäť začať s tréningom."

Elitnú českú tenistku v utorok ráno prepadli v jej byte v Prostějove. Útočník ju zranil nožom a potom ju ošetrili v nemocnici v Brne.

"Išlo o náhodný kriminálny čin, podľa všetkého nie o vopred pripravenú akciu. Petra je v opatere lekárov. Nie je to zranenie, ktoré by ohrozovalo jej život," vyhlásil ešte predpoludním pre Rádiožurnál Tejkal.

Kvitová mala v utorok vystúpiť na detskej charitatívnej akcii v Brne.

"Nebojte sa o mňa. Som otrasená, ale šťastná, že som zostala nažive. Moja ľavá ruka je ťažko zranená, ale budem bojovať. Mám tú najlepšiu opateru a som v spojení s najbližšími. Verím, že všetko dobre dopadne. Som rada, že na mňa myslíte," prihovorila sa Kvitová fanúšikom prostredníctvom facebooku.

Podobne smutným prípadom napadnutia tenistky z minulosti, ktorý sa však skončil predčasným koncom kariéry, je Ruska Anna Čakvetadzeová.

Bol to následok ozbrojeného lúpežného prepadnutia, ktoré sa odohralo v noci zo 17. na 18. decembra 2007, ale aj chronických problémov s chrbtom.

Otec bývalej päťky svetového rebríčka neskôr prezradil, že jeho dcéra Anna sa zvykla budiť uprostred noci pod vplyvom traumatického zážitku s nožom pod krkom a bojí sa chodiť domov. Čakvetadzeová ukončila kariéru v roku 2013 ako dvadsaťšesťročná. Minula správny bod návratu.

Súvisiace články