Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Kvitovú útočník zranil nožom, už je po operácii

Turnaj vo Wu-chane ovládla Petra Kvitová. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. dec 2016 o 11:36

Česká tenistka mala predpoludním vystúpiť na charitatívnej akcii.

PROSTĚJOV. Česká tenistka Petra Kvitová, ktorá sa vo svojom byte v Prostějove stala obeťou útoku, je už po operácii. Potvrdil to jej hovorca Karel Tejkal s tým, že až následné vyšetrenia odhalia, či je ohrozená ďalšia kariéra dvojnásobnej wimbledonskej víťazky.

Hovorca v utorok večer prezradil, že operácia trvala tri hodiny a 45 minút a lekári tenistke zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov a aj dva nervy. Kvitová nemôže zranenú ruku tri mesiace preťažovať a určite nestihne prvú časť budúcej sezóny, resp. Australian Open.

"Rozsah zranení je vážny, ale Petra je podľa lekárov mladá a zdravá a po operácii nevidí dôvod, prečo by opäť nemohla hrať tenis," povedal Tejkal.

Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ju v utorok ráno ohrozoval nožom a porezal ju na ľavej ruke.

Hráčka bola v opatere lekárov a polícia v spolupráci s jej realizačným tímom a rodinou pátra po útočníkovi. Ten sa dopustil aj krádeže.

"Bol to náhodný kriminálny čin, nebolo to tak, že niekto chcel prepadnúť Petru Kvitovú. Niekto, kto prepadáva byty, si zhodou okolností vybral Petrin," citoval server iDnes.cz hovorcu tenistky Karla Tejkala.

Kvitová mala v utorok predpoludním vystúpiť na detskej charitatívnej akcii v Brne, namiesto toho však skončila v prostejovskej nemocnici, odkiaľ ju po ošetrení v traumatologickej ambulancii prepustili.

Nešlo o život ohrozujúce zranenie, ale pri obrane ho utrpela na ľavej ruke, v ktorej drží raketu, čo by mohlo mať za následok oddialenie jej návratu na dvorce.

"To, čo sa mi stalo, rozhodne nebolo nič príjemné, ale je to za mnou. Teraz je pre mňa podstatné, aby lekári zistili, ako je na tom moja ruka. Verím im a dúfam, že to dobre dopadne, mám najlepšiu opateru a som v spojení s najbližšími. To najhoršie už mám za sebou, ešte raz ďakujem, že na mňa myslíte. Nebojte sa o mňa," odkázala Češka prostredníctvom hovorcu.

Kvitová sa zotavuje z únavovej zlomeniny nohy, pre ktorú sa v utorok odhlásila z januárového Hopmanovho pohára miešaných družstiev.

"Je veľmi statočná. Hovorili sme normálne, je pri zmysloch, dokonca tam z jej strany boli náznaky čierneho humoru," dodal Tejkal.

Súvisiace články