Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Košickí volejbalisti získali premiérovo Slovenský pohár

(Autor: TASR)
Sportnet|17. feb 2019 o 19:58

V päťsetovej finálovej dráme porazili Prešov.

Finále Slovenského pohára volejbalistov: Prešov - Košice: fotogaléria

18.2.2019

HUMENNÉ. Volejbalisti VK KDU Šport Košice získali premiérovo Slovenský pohár.

Rozhodlo o tom päťsetové finále v Humennom, v ktorom síce Prešov viedol 2:1 na sety, ale na konci sa radovali Košičania.

Miestenka do pohárovej Európy

Zverenci trénera Richarda Vlkolinského ovládli finálový turnaj ročníka 2018/2019 v Humennom, v nedeľňajšom finále zvíťazili tesne 3:2 (19, -19, -24, 17, 11) nad tímom VK Mirad PU Prešov.

Košičania na tróne nahradili hráčov VK Prievidza, obhajcovia vlaňajšieho prvenstva vo štvrťfinále podľahli napokon strieborným Prešovčanom 2:3.

Košice získali miestenku do pohárovej Európy pre nasledujúci ročník.

Košičania, ktorí v sobotňajšom semifinále zdolali mužstvo VKP Bystrina SPU Nitra 3:2, vo finále nad Prešovčanmi viedli 1:0, no tiež zaostávali 1:2 na sety.

Vynútili si však tajbrejk a v ňom triumfovali 15:11.

Pred humenským publikom sa z prvenstva tešilo viacero bývalých hráčov miestneho Chemesu a aj jeho niekdajší dlhoročný tréner Richard Vlkolinský.

Ocenení hráči

Najlepšími hráčmi finále sa stali smečiari - v drese Košíc Miroslav Jakubov (19 b.) a v drese Prešova Martin Sopko starší (21 b.).

Cenu pre najlepšieho hráča víkendu z rúk prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie Martina Kraščeniča a trénera reprezentácie SR Andreja Kravárika prevzal košický smečiar Martin Sopko mladší.

Hlasy po zápase

Martin Sopko mladší, smečiar Košíc: "Dnes rozhodla bojovnosť, v takomto finále. Začali sme celkom dobre, potom nás možno trochu dobehla únava. Diváci nám pomohli, samozrejme, aj Prešovu. Myslím si, že fanúšikovia si prišli na svoje, bola to dôstojná kulisa finále Slovenského pohára. Zápas bol o celom kolektíve. Snažil som sa pomôcť čo najviac, každý bodík mal cenu zlata."

Richard Vlkolinský (tréner Košíc): "Myslím si, že to bol veľmi vyrovnaný zápas. Vo štvrtom sete začalo fungovať to, čo sme si na Prešov určili a konečne začala fungovať obrana na sieti. Prešov následne mal trochu obmedzenia v útoku a my sme to využili. Dostali sme vietor do tajbrejku, čo nám tiež pomohlo. Bol to ťažký zápas, plný krásnych výmien a určité chyby sa dajú tolerovať, najmä po včerajšom ťažkom semifinále v nohách."

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Rozhodlo asi trochu športového šťastia, aj keď to praje pripraveným. Dali sme do toho všetko, hlavu, telo aj srdce, takže chlapcom nemám čo vyčítať. Možno som takticky mohol vymyslieť niečo iné, zhodnotíme si to zajtra. Košičanom blahoželám, o tú jednu - dve lopty navyše boli lepší a zaslúžili si to."

Štatistika

VK Mirad PU Prešov – VK KDS Šport Košice 2:3 (-19, 19, 24, -17, -11)

Prešov: Červeň 8, Jurko 3, M. Hudák 16, Mikovčík 3, Bogdanovič 20, M. Sopko st. 21, libero T. Lampart (Faron, Rajduga, Pavlinský, Gula, Velička).

Košice: Bališin 9, Rossard 1, Jakubov 19, Kríž 9, Lamanec 20, M. Sopko ml. 21, libero Kryś (Smolej 2, Pizur 1, Kasperkevič, Labik).

Hralo sa 128 minút, rozhodovali Daruľa a Höger, 1 100 divákov.

Súvisiace články