Košičania porazili dvadsiatku, sú na čele ligy

Tiborovi Vargovi (vľavo) sa v zápase s dvadsiatkou bodovo darilo.
Tiborovi Vargovi (vľavo) sa v zápase s dvadsiatkou bodovo darilo. (Autor: SITA)
TASR|24. nov 2016 o 20:30

Hokejisti HC Košice vyhrali v Piešťanoch nad SR Orange 20 jasne 5:2.

PIEŠŤANY. Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy v Piešťanoch s HC Košice 2:5.

Košičania, ktorí tak natiahli svoju víťaznú sériu na päť duelov, sa posunuli na čelo tabuľky pred Banskú Bystricu. Tá na nich stráca dva body, no má zápas k dobru.

Viedli už v prvej tretine

Košice mali výborný vstup do zápasu. Nagyova akcia v úvodnej minúte sa ešte neujala, keď jeho strelu zastavil Durný, no o minútu neskôr už hostia viedli 1:0.

Varga potiahol akciu po ľavom krídle, prihral pred bránku a Šoltés zo vzduchu doklepol puk do siete. Košice mohli zvýšiť náskok počas následnej presilovky, ale nepremenili ju.

Domáci sa osmelili až v druhej polovici úvodnej tretiny a niekoľkokrát ohrozili Habala. V 17. minúte sa im podarilo vyrovnať. Hecl prihral medzi kruhy Murínovi a príklepom prestrelil brankára Košíc - 1:1.

Vyrovnaný stav však vydržal iba dve minúty, keď Varga v úniku upravil na 2:1 pre hostí.

Definitíva v závere

Košičania udreli tretíkrát hneď po zmene strán. Matejka prihral ideálne Bicekovi a mal už ľahkú prácu poslať puk do odkrytej bránky - 3:1.

V 31. minúte bol blízko štvrtému gólu Varga, ale Durný si s jeho strelou poradil. Na druhej strane sa dostali do prečíslenia domáci, ale ani Sloboda neuspel.

V 36. minúte sa to mladíkom z HK Orange už podarilo a to vo vlastnom oslabení. Habal stratil pred bránkou puk, najrýchlejšie sa zorientoval Sloboda a znížil na 2:3.

Košičania rozhodli duel v záverečnej desaťminútovke. V 50. minúte sa pri vlastnom oslabení presadil Bartoš, ktorý vystrelil spoza obrancu.

O dve minúty neskôr bolo už 5:2 pre hostí, zblízka sa presadil Nagy a stanovil konečné skóre.

Štatistika

HK Orange 20 - HC Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 17. Murín (Hecl, Hedera), 36. Sloboda (Murín) - 2. Šoltés (Varga, Šmach), 19. Varga (Šoltés, Šmach), 21. Bicek (Matejka, Bartoš), 50. Bartoš (Nagy, Matejka), 52. Nagy (Varga, Šmach).

Rozhodovali: Fridrich - Tvrdoň, Kacej, vylúčení 5:6 na 2 min,presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, 152 divákov.

HK Orange 20: Durný - Grman, Trška, Košecký, Jendroľ, Hain,Bdžoch, Fereta, Hedera - Pätoprstý, Sádecký, Pataky - Struška, Oško,Andrisík - Hecl, Murín, Sloboda - Vybíral, Jaško, Václav.

HC Košice: Habal - Deyl, Vašíček, Šedivý, Dudáš, Matejka,Šmach, Pavúk - Hričina, Boltun, Nagy - Bicek, Suja, Bartoš - Šoltés,Milý, Varga - Klíma, Hruška.

Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»Košičania porazili dvadsiatku, sú na čele ligy