Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kickbox: Prešovskí panteri na Balkáne bojovali o európske trofeje

Jozef Kolozsy so svojimi zverenkami. (Autor: kkppo)
Jana Pisarčíková|Publikované 5. okt 2017 o 22:00

Miestenku na majstrovstvá Európy si vybojovali aj traja Prešovčania.

PREŠOV. Začiatkom septembra sa pod taktovkou reprezentačného trénera Jozefa Kolozsyho z Prešova zúčastnila Slovenská výprava mladších kickboxerov majstrovstiev Európy.

Medzi viac ako 1567 štartujúcimi z 37 krajín Európy sa 22 členný výber Slovenských mládežníkov určite nestratil.

Z tohto vrcholného Európskeho podujatia Svetovej organizácie WAKO domov na Slovensko priviezli 5 strieborných a 5 bronzových medailí.

Levickej úvod šampionátu nevyšiel

Vo výber Slovenska nechýbali aj traja reprezentanti klubu Panter Prešov, ktorý svojimi celoročnými výsledkami si vybojovali svoju reprezentačnú miestenku.

Ako prvá sa predstavila v kick light Stela Levická, ktorej aj napriek najlepšej doterajšej forme úvod šampionátu nevyšiel.

Domáca súperka mala výškovú a silovú prevahu a v kombinácií s nedovolenými technikami, za ktoré jej aj hrozila diskvalifikácia, to využila a v závere otočila výsledok a zvíťazila tak nad našou reprezentantkou.

Paločkovi chýbalo viac času

Svoje prvé vystúpenie na európskych šampionátoch predviedol Daniel Paločko, v ktorom sa veľmi dobre predviedol a chýbalo len troch viac času alebo šťastia a bol by porazil pretekára z Veľkej Británie.

Konečný výsledok sa zastavil na skóre 6:5 pre súpera a ukončil tak medailové ambície druhého prešovského pretekára.

Aj napriek prehre si domov odnáša veľa skúsenosti čo mu napomôže v jeho športovej kariére.

Doviezla si titul

Najväčšiu radosť na tomto podujatí Slovákom urobila osemnásťročná Lucia Fecková, ktorá si po veľmi dobrom výkone domov priviezla titul vicemajsterky Európy v Kicklight -55 kg.

Fantastický priebeh turnajom, v ktorom Lucia ukázala svoju odhodlanosť, bojovnosť a chuť dosiahnuť najvyššie ciele sa pretavil do zisku striebra.

Nechýbalo veľa a mohlo to byť aj veselšie, ale vo finálovom zápase si Talianka udržiavala tesný výsledok aj napriek vyhýbaniu sa boja, za čo jej hrozila diskvalifikácia.

Aj napriek tesnej prehre je to pre Luciu vynikajúci výsledok.

Z krasokorčuliarky bojovníčka európskeho formátu

Lucia Fecková je aktuálnou vicemajsterkou Európy 2017. Kickboxu sa Lucia venuje už triroky.

Málokto o nej vie, že pred tým, než skúsila kickbox sa 8 rokov venovala krasokorčuľovaniu. Je zvláštne, že od nežného ženského športu si vybrala tvrdý chlapský šport.

Na otázku ako sa dostala ku tomuto športu odpovedala, že po skončení s krasokorčuľovaním chcela skúsiť niečo iné. Na Lucii už od prvých tréningov bolo vidieť talent a chcenie trénovať.

Prvé leto, od kedy sa začala venovať kickboxu, trénovala dvojfázovo spoločne s reprezentantmi, aj keď sa ešte nepripravovala na najväčší šampionát roka.

Postupne začala chodiť na súťaže, kde obsadzovala medailové priečky.

Talent, ktorý tréner v Lucii videl už na začiatku sa ukázal na majstrovstvách sveta v Dubline, kde si vybojovala bronzovú medailu.

Tento rok bola Lucia najstaršou vo svojej kategórii, čo znamenalo posledný juniorský šampionát.

Poctivá dvojfázová letná príprava na majstrovstvá Európy sa vyplatila. Krásne dlhonohé a štíhle dievča si vo svojej kategórii vybojovala titul vicemajsterky Európy.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 39/2017. V predaji od utorka 3. 20. do pondelka 9. 10.

Pridajte sa aj do skupiny Šport Šariš.

Autor: Jana Pisarčíková

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.