Kamzíci zdolali v dramatickom súboji Banskú Bystricu

Sportnet|6. okt 2017 o 19:51

Poprad triumfoval šiestykrát po sebe.

POPRAD. Domáci hokejisti HK Poprad zvíťazili 6:4 nad hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica v piatkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy.

O výsledku zápasu sa rozhodlo v druhej časti hry, keď víťazný gól dal v presilovke Radomír Heizer.

V záverečnom dejstve sa presadili už iba domáci - o poisťujúci zásah sa opäť v početnej výhode postaral Samuel Mlynarovič.

Poprad triumfoval šiestykrát po sebe, "barani" utrpeli prvý nezdar po trojzápasovej víťaznej sérii.

Tipsport liga: Poprad - Banská Bystrica: fotogaléria

6.10.2017

Priebeh stretnutia

Súboj štvrtého Popradu a druhej Banskej Bystrice začal lepšie obhajca titulu.

Už v 3. minúte otváral skóre v presilovej hre Éric Faile, ale jeho gól pre posunutie bránky domácim gólmanom Ivanovom neplatil.

Bystričanov to ale nerozhodilo a už o minútu sa v tej istej početnej výhode po akcii Surového presadil Bartánus - 0:1.

Popradčania vyrovnali po piatich minútach hry, keď Štrauch doklepol Mlynarovičovu strelu, po ktorej puk brankárovi hostí prepadol za chrbát - 1:1.

Minútu pred koncom prvej tretiny šli domáci do vedenia po premiérovom zásahu Abdula v najvyššej súťaži.

Do samostatného úniku ho poslal obranca McDowell prihrávkou o mantinel, pričom Abdulovi vyšiel dokonalo bekhendový blafák - 2:1.

Po návrate z kabín hostia takmer okamžite udreli. Z kruhov totiž po necelých dvoch minútach hry delovkou vyrovnal zabudnutý Brittain.

Do vedenia mohol ísť Poprad v 25. minúte, keď sa po nepodarenej strele Königa dostal k puku na vzdialenejšej žrdi Svitana.

Prázdnu bránu ale minul. Snahu "baranov" o otočenie výsledku korunoval v polovici zápasu Gélinas - 2:3.

Patrik Svitana sa napokon dočkal na začiatku 32. minúte počas signalizovaného vylúčenia jedného z hráčov hostí. Tento raz sa takmer identická akcia už skončila gólom.

Hostia ale šli do vedenia aj po tretíkrát v zápase. To sa stredným pásmom s prispením šťastia predral Faille a poľahky si poradil s Ivanovom - 3:4. V 37. minúte sa do úniku 2 na 1 dostali "kamzíci".

Lichanec zvolil zakončenie a podstrelil padajúceho Lukáša. Na druhú prestávku išli vo väčšej pohode domáci. V presilovke sa po peknej kombinácii s prispením konštrukcie brány presadil Heizer - 5:4.

Na rozuzlenie zápasovej zápletky čakali diváci v Poprade do 52.minúty. V presilovej hre poisťoval vedenie domácich Mlynarovič. Popradčania ale hrali vzápätí ďalšiu.

Počas nej sa vyfauloval Mihálik a "kamzíci" mali 22 sekundovú výhodu o dvoch hráčov.

Na jej konci po návrate Jána Brejčáka takmer inkasovali. Jeho sólo sa ale skončilo nepresnou strelou.

Tri minúty pred koncom riadnej hracej doby si hostia vzali oddychový čas a skúsili hru bez brankára.

Tá už ale zmenu skóre nepriniesla.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Ja som rád, že dnes sme konečne presilové hry dokázali pretaviť do gólov. V tretej tretine chlapc ibojovnosťou a srdcom udržali výsledok, dokonca pridali šiesty gól a dokázali tak zápas vyhrať. Herná pohoda je prejavom klímy v kabíne. Dúfam, že v nedeľu zopakujeme proti Žiline tento bojovný výkon."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Myslím, že pre diváka to bol atraktívny zápas. Padlo až desať gólov, ale z nášho pohľadu sme ich inkasovali až šesť. Zbytočnými vylúčeniami a chybami sme súpera dostali na koňa. Po druhej tretine to malo byť v náš prospech, ale dáme gól a vzápätí inkasujeme. Zlomové momenty v tretej tretine boli naše presilové hry, nevypracovali sme si v nich žiadnu šancu. Domáci ich naopak mali a jednu premenili, preto vyhrali."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 9. kolo - piatok:

HK Poprad - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)

Góly: 9. Štrauch (Mlynarovič), 19. Abdul (McDowell), 32. Svitana (Mlynarovič, Štrauch), 37. Lichanec (Ignatov), 39. Heizer (Jáchym), 52. Mlynarovič (D. Brejčák, P. König) - 4. Bartánus (T. Surový, G. Gélinas), 22. Brittain (T. Surový), 23. G. Gélinas (Bubela), 34. Faille (T. Surový)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefík - Stanzel, Gavalier

Zostavy:

Poprad: A. Ivanov - Jáchym, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Davydov, McDowell, Ignatov, Zadražil - Vandas, Heizer, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Lichanec, D. Bondra - Matúš Paločko, Matej Paločko, R. Rapáč

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, Andrisík, G. Gélinas - Brittain, T. Surový, Faille - Lamper, Bortňák, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Gabor, Češík, Belluš