To bolo na úrovni štvrtej ligy, opísal chybu Buffona slovenský kouč

Gianluigi Buffon sa po zápase objíma s útočníkom Tottenhamu Harrym Kaneom.
Gianluigi Buffon sa po zápase objíma s útočníkom Tottenhamu Harrym Kaneom. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál|14. feb 2018 o 02:32

Vybrali sme päť momentov, ktoré ukázali utorňajšie zápasy osemfinále Ligy majstrov.

BRATISLAVA. Manchester City v úvodnom osemfinále futbalovej Ligy majstrov zvíťazil v Bazileji 4:0 a postup má pred odvetou takmer istý.

Juventus vyhrával už v deviatej minúte o dva góly, ale nakoniec s Tottenhamom iba remizoval 2:2.

Vybrali sme päť najdôležitejších momentov z utorňajších zápasov osemfinále Ligy majstrov.

1. Hrdina i hazardér Higuaín

Zdalo sa, že útočník Gonzalo Higuaín bude ospevovaným hrdinom Juventusu. Už v druhej minúte dal po nacvičenej akcii parádny gól z voleja.

V deviatej minúte pridal Argentínčan gól z penalty.

V tridsiatej minúte po rýchlom protiútoku mohol zaznamenať aj tretí, ale z dobrej pozície netrafil bránu. Oprávnene sa chytal za hlavu.

Higuaín si mohol spytovať svedomie v nadstavenom čase prvého polčasu, ale svoju penaltu premárnil. Prerátal sa.

Brankári zvyčajne pri penaltách riskujú jednu zo strán. Brankár Tottenhamu Hugo Lloris však prekvapil a zostal stáť v strede. Loptu jemne tečoval a skončila na brvne.

2. Aj najlepší robí chyby

Brankár Gianluigi Buffon oslávil v januári už štyridsať a stále patrí medzi svetovú elitu. Vlani ho vyhlásili za najlepšieho brankára planéty.

Aj on však robí chyby.

Domov»Futbal»Liga majstrov»To bolo na úrovni štvrtej ligy, opísal chybu Buffona slovenský kouč