Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Stanislav Šesták: Popradská partia ma drží stále pri futbale

Hrajúci kormidelník popradského tímu a bývalý reprezentant Stanislav Šesták. (Autor: Marián Dic)
Marián Dic|Publikované 18. dec 2017 o 23:00

O druholigovej jeseni s hrajúcim trénerom FK Poprad.

POPRAD. Stabilný účastník druhej najvyššej futbalovej súťaže FK Poprad má za sebou maximálne vydarenú prvú polovicu súťažného ročníka 2017/18. Po nepríjemných chvíľach v priebehu minulej sezóny, po ktorej nastalo v klube sklamanie, počas jesene zavládlo nielen vo vedení a realizačnom tíme veľké nadšenie, ale vo výborne vytvorenom a čoraz zohratejšom tíme aj tá najsprávnejšia herná pohoda.

Tieto dôležité pozitíva sa okamžite prejavili nielen na prevažnom množstve úspešných výsledkov či už pred zrakmi vlastných fanúšikov, ale aj na ihrisku súperov, kde sa im darilo ešte lepšie ako na domácom trávniku.

Vďaka týmto cenným skalpom sa dokázal kolektív pod vedením hlavnej dvojice koučov Stanislavom Šestákom a Jaroslavom Belejčákom prebojovať medzi najelitnejšie mužstvá túžiace v jarnej odvete dosiahnuť najvyšší vrchol, akým je postup do Fortuna ligy.
O celkové zhodnotenie úspešnej jesennej časti mužstva a základných faktoroch, vďaka ktorým to hráči dokázali spoločne vytvoriť, sme sa v nasledujúcom rozhovore požiadali trénera a najlepšieho kanoniera tímu Stanislava Šestáka.

Máte za sebou úspešnú jeseň, čo potvrdilo 5. miesto v tabuľke s minimálnou stratou na lídra zo Skalice. Ako hodnotíte účinkovanie vášho mužstva v prvej polovici súťaže?

„Osobne si myslím, že v jeseni sme urobili veľký kus práce. Momentálne tu pôsobí väčšina mladých hráčov, ktorá sa v tíme čoraz viac aklimatizuje a zohráva s ostatnými spoluhráčmi. Ide v podstate o typy futbalistov, ktorí majú ešte len kariéru pred sebou a práve tu majú výbornú príležitosť nadobúdať potrebné skúsenosti a prednosti od starších kolegov v mužstve. Príkladom je aj jeden z vyspelých hráčov Kamil Kopúnek, ktorý do kolektívu prišiel v letnej prestávke. Postupom času sme sa presvedčili, že spoločne tvoríme jednoliaty tím podporovaný aj vedením tohto klubu. Chváliť si taktiež môžeme aj celkovo vynikajúcu atmosféru, ktorá tu prevláda. Veľmi ma teší, že dostatočnej odmeny za vynaložené úsilie a činnosť sme sa dočkali práve po vydarenej jeseni, keďže táto časť sezóny nám výborne vyšla. Potvrdilo to najmä viacero skvele zvládnutých súbojov na ihriskách súperov, ale aj predohrávky so Sereďou a Lokomotívou Košice, s ktorými sme nielen v úvode súťaže, ale ani teraz nestratili ani bod. Tieto triumfy a plánovaný počet 7 bodov z posledných troch kôl jesene boli potvrdením našej hernej kvality, akú sme v tomto období predvádzali. Na druhej strane nás mrzia nevydarené stretnutia, či už to bola nesmierne trpká prehra rozdielom triedy v Šamoríne, alebo aj nepríjemné zaváhanie najmä v prvom polčase vo Zvolene. Za nezaslúžené prehry, s ktorými sme odchádzali sklamaní, možno považovať duely v Trebišove a Bardejove, kde o konečných výsledkoch rozhodli iné záležitosti, aké k tomuto športu nepatria. Ak si to ale zhrnieme až na totálne sklamanie v Šamoríne, kde sme nepredviedli to, na čo máme, musíme ostatné straty brať s chladnou hlavou, pretože s nimi už nič neurobíme.“

Výborne zvládnutá prvá polovica súťaže môže byť zároveň pre váš tím aj ideálnym odrazovým mostíkom k ešte kvalitnejším výsledkom a vyšším cieľom. Súhlasíte s týmto názorom?

„Nepochybujem o tom, že v jarnej odvete môžeme napredovať ešte viac a zároveň sa posunúť v tabuľke ešte vyššie. Výraznou výhodou pre nás je fakt, že z 13 zápasov budeme hrať až osem doma, čo považujem pre naše mužstvo za veľkú výhodu. Momentálne sa nachádzame na príjemnej východiskovej pozícii, čo nesmieme podceniť a zanedbať. K našim nasledujúcim povinnostiam musíme preto najmä v blížiacej sa zimnej príprave pristupovať veľmi dôkladne a zodpovedne. To, či terajší zisk bodov po jeseni bude nakoniec postačujúcim základom, o tom v tejto chvíli rozprávať ešte vôbec nemôžeme. Samozrejme, aj vzhľadom na bodovú vyrovnanosť mužstiev pohybujúcich sa na vrchných priečkach bude ašpirantov na postup viac, čo značí, že momentálne je v boji o postup všetko otvorené. Čo sa týka nás, musíme si uvedomiť, že tvrdohlavou prácou sa ďaleko neposunieme, o čom sme sa presvedčili aj v minulej sezóne. Najdôležitejšou cestou vedúcou k vytúženému triumfu je podľa mňa mať radosť z tejto kolektívnej hry, a keď sa to dokonale podarí, potom aj tie želateľné výsledky sa určite dostavia samy.“

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Marián Dic

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.