Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Jenčík: Posledné roky neboli vydarené

Richard Jenčík. Verí, že zmeny v kádri budú mať pozitívny dopad. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 10. máj 2017 o 22:00

Jednen z pilierov HC Košice z minulých sezón ktorý prežil obmenu kádra.

KOŠICE. Jedným z pilierov hokejového tímu HC Košice z minulých sezón, ktorý prežil obmenu kádra, je aj útočník Richard Jenčík.

Košický rodák získal v drese oceliarov celkovo päť majstrovských titulov a v nasledujúcej sezóne sa bude snažiť pomôcť k tomu, aby vrátil svoj materský tím znova na výslnie.

Vlani síce Jenčík po dlhých 13 rokoch opustil HC Košice a okúsil zahraničný angažmán v poľskom Krakove, no ešte v priebehu sezóny sa vrátil späť do metropoly východu.

V 21 zápasoch základnej časti si pripísal 16 bodov za 5 gólov a 11 asistencií. V novom súťažnom ročníku by mal po obmene kádra patriť k hlavným oporám tímu.

„Uvidíme, ako dopadne obmena kádra a čo prinesie. Ja som rád, že môžem byť súčasťou tímu a čo bude ďalej, ukáže až čas,“ povedal Richard Jenčík.

Verí, že zmena dopadne dobre

Košice sú jednoznačne hokejovou baštou, o čom svedčia majstrovské vlajky pod stropom Steel Arény, no v posledných dvoch rokoch nedokázali postúpiť do finále.

Vlani dokonca skončili hneď v prvom kole, keď ich prekvapivo vyradil Martin.

„Posledné roky určite neboli vydarené a to si vyžiadalo určitú daň. Hrali sme deväťkrát za sebou finále a minulé dva roky to boli iba semifinále a štvrťfinále, čo sa nedá považovať za úspech pre klub, akým sú Košice. Je snaha teraz niečo výrazne zmeniť a ja osobne verím, že to dopadne dobre,“ skonštatoval Jenčík.

Spolu s Ladislavom Nagyom a Jiřím Bicekom by mali sceliť káder, v ktorom bude figurovať viacero nových tvárí.

„Ja už som podobnú rolu zažil, keď som bol kapitánom a musel som sa vyrovnať aj s väčším tlakom. Viem sa s tým vysporiadať a som na to pripravený. Uvidíme, ako to tréner spolu s vedením vyskladajú a budeme sa všetci snažiť o čo najlepšie výsledky,“ uviedol 32-ročný útočník.

Jančuškovi vďačí za to, že ho vytiahol do áčka

Na nového trénera oceliarov má košický rodák z minulosti len pozitívne spomienky.

„Na začiatku mojej kariéry ma v osemnástich rokoch vytiahol do A-mužstva, takže nejaké spomienky určite mám. Teraz ich len oprášime a pustíme sa do práce,“ povedal Jenčík a dodal: „Som trénerovi Jančuškovi vďačný, že mi v mladom veku dal príležitosť v áčku a budem sa mu za to snažiť teraz odvďačiť.“

Istotu pokračovania v košickom mužstve Jenčík na konci minulej sezóny nemal, keďže mal zmluvu len na jednu sezónu.

„Človek nevedel, na čom je a čo sa bude v klube ďalej diať. Dúfal som, že ponuka príde a budem môcť ostať, takže za to som veľmi rád,“ skonštatoval Jenčík.

Oceliari v obrane pritvrdia

Dudáš: Súperi sa nás budú báť

Košický dres si v nasledujúcej sezóne opäť oblečie aj muž s najtvrdšou strelou v extralige obranca Martin Dudáš. Český zadák verí, že s oceliarmi zažije vydarenejšiu sezónu, ako bola tá posledná. „Prehry, aké sme mali na konci sezóny, sa nedajú úplne zabudnúť, tie ostanú v pamäti navždy. Je potrebné sa z toho poučiť a urobiť viac pre to, aby sa to nezopakovalo,“ povedal Dudáš.

Vlani nazbieral košický obranca celkovo 128 trestných minút, v tomto smere by mali oceliari v budúcej sezóne ešte pritvrdiť. Pomôcť k tomu má nová posila Martin Bača. „Bolo nás tu viacero takých, ktorí hrali tvrdšie do tela. Okrem mňa to boli Marek Bartánus či Tomáš Hričina. Myslím si, že je dobré mať v tíme takých hráčov, pretože čím nás bude takých viac, tým menej radi sem budú jazdiť naši súperi, pretože sa budú báť.“ (pf)

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.