Slováci idú po dráme ďalej! Oznámkujte hokejistov za výkon proti USA

Martin Gernát prenasledovaný Kennym Agostinom vo štvrťfinále ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. feb 2022 o 07:49

Slovenskí hokejisti postúpili do semifinále.

PEKING. Slovenskí hokejisti vyhrali vo štvrťfinále olympijského turnaja v Pekingu nad USA 3:2 po nájazdoch a budú hrať o medaily.

Slováci odohrali s Američanmi vyrovnanú partiu. Od začiatku sa dostali do tempa, dokázali čeliť rýchlosti súpera, pristali na jeho štýl hry. "Nie je to žiadna hokejová nuda. Jazdí sa z jednej strany na druhú, stredné pásmo ako keby ani neexistovalo," poznamenal Martin Hosták v úlohe spolukomentátora na stanici ČT Sport.

Slováci otvorili skóre vďaka piatemu gólu Juraja Slafkovského, ale Američanom vyšli dve prečíslenia a otočili vývoj. Stav 1:2 vydržal veľmi dlho. V 60. minúte pri hre bez brankára však kapitán Hrivík dotlačil puk do bránky a vyrovnal!

V predĺžení gól nepadol a o víťazovi rozhodli až nájazdy, v ktorých boli úspešnejší Slováci. Jediný úspešný strelec bol Peter Cehlárik.

Kto najviac zaujal? Od koho ste čakali viac? Oznámkujte slovenských hokejistov za výkon proti USA. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Domov»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Hokej»Slováci idú po dráme ďalej! Oznámkujte hokejistov za výkon proti USA