V Bratislave sa predstaví osem medailistov z Pekingu. Šatan: Chceme potešiť fanúšikov

Spoločná gólová radosť Petra Cehlárika a Mareka Hrivíka.
Spoločná gólová radosť Petra Cehlárika a Mareka Hrivíka. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. nov 2022 o 16:15

"Sú to úžasné spomienky, ale nerád sa obzerám dozadu, vraví Cehlárik.

Nominácia Slovenska

Brankári: Samuel Hlavaj (Slovan Bratislava), Stanislav Škorvánek (Michalovce)

Obrancovia: Michal Beňo (Slovan Bratislava), Martin Bučko (Pardubice), Peter Čerešňák (Pardubice), Martin Gernát (Lausanne), Andrej Golian (Slovan Bratislava), Michal Ivan (Liberec), Patrik Koch (Vítkovice), Martin Marinčin (Třinec)

Útočníci: Martin Bakoš (Ajoie), Peter Cehlárik (Zug), Viliam Čacho (Trenčín), Marko Daňo (Třinec), Daniil Fominych (Slovan Bratislava), Patrik Hrehorčák (Třinec), Marek Hrivík (Leksand), Mário Lunter (Mladá Boleslav), Róbert Lantoši (Mladá Boleslav), Miloš Roman (Třinec), Samuel Takáč (Slovan Bratislava), Alex Tamáši (Banská Bystrica)

BRATISLAVA. Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi na domáci Kaufland Cup s ôsmimi bronzovými medailistami zo ZOH 2022 v Pekingu a dvoma brankárskymi nováčikmi Samuelom Hlavajom a Stanislavom Škorvánkom.

Turnaj sa odohrá od 15. do 17. decembra v Bratislave a domáci tím sa na ňom stretne s Nórskom a Lotyšskom.

Ambíciou trénerského štábu na čele s Craigom Ramsaym a generálnym manažérom Miroslavom Šatanom bolo zložiť atraktívny tím, prilákať fanúšikov na tribúny a spoločne sa rozlúčiť s úspešným kalendárnym rokom 2022.

V nominácii na Vianočný Kaufland Cup je osem hráčov z Pekingu - obrancovia Peter Čerešňák, Martin Gernát, Martin Marinčin a útočníci Peter Cehlárik, Marek Hrivík, Marko Daňo, Miloš Roman a Samuel Takáč.

Povolali skúsenejší tím

"Skutočnosť, že hráme na domácom ľade pred našimi fanúšikmi, ovplyvnila tvorbu nominácie na Vianočný Kaufland Cup. Povolali sme skúsenejšie mužstvo vrátane viacerých chlapcov, ktorí boli pri bronzovom úspechu. Verím, že sme zložili atraktívny, kvalitný a skúsený tím. Diváci od nás budú očakávať dobrý hokej a víťazstvá. Verím, že ich očakávania naplníme a potešíme ich," uviedol pre hockeyslovakia.sk Šatan.

Okrem skúsených mien si pozornosť trénerov opätovne vypýtali obranca bratislavského Slovana Michal Beňo a útočník trenčianskej Dukly Viliam Čacho. Premiéru v národnom tíme si odkrútili na novembrovom Nemeckom pohári v Krefelde.

"Obaja hráči trénerov presvedčili. Budeme ich sledovať. Nielen v týchto dvoch zápasoch, ale aj v kluboch. Sú to hráči, ktorí ukázali potenciál a s ktorými môžu tréneri počítať aj na ďalšie akcie," doplnil Šatan.

V bráne dostanú šancu nováčikovia

Tréneri sa rozhodli vyskúšať v bránke dvoch nováčikov z najvyššej domácej súťaže.

Prvým je Samuel Hlavaj z bratislavského Slovana, ktorý s reprezentáciou už absolvoval dvojdňový výcvikový tábor v novembri pred odletom do Nemecka, druhým je Stanislav Škorvánek z Michaloviec.

"Nastal čas objaviť tváre aj na brankárskom poste. Máme brankárov, ktorých poznáme a ich výkonnosť sledujeme. Preto sme dali šancu mladším. Uvidíme, ako sa s ňou popasujú. Sme si vedomí, že aj na brankárskom poste budeme musieť objaviť potenciálnych reprezentačných adeptov pre budúcnosť. Tento turnaj by nám k tomu mohol dopomôcť," uviedol pre hockeyslovakia.sk Šatan.

Cehlárik: Úžasné spomienky, hľadím dopredu

Prvýkrát od februárových ZOH sa v slovenskej reprezentácii predstaví Cehlárik: "Spomienky na olympiádu sú úžasné pre všetkých, ktorí sme boli v Pekingu. Nerád sa však obzerám dozadu, skôr hľadím dopredu a prijímam nové výzvy."

Dvadsaťsedemročný útočník švajčiarskeho Zugu sa počas sezóny vždy rád pripojí k národnému tímu.

"Vždy je špeciálne hrať doma. Naposledy som to zažil počas olympijskej kvalifikácie v rovnakom dejisku, kde bolo po prvom covidovom roku skvelé vidieť ľudí späť v hľadisku. Veľmi sa na to teším. Verím, že podobnú, ba ešte lepšiu atmosféru nám vytvoria ľudia aj počas Vianočného Kaufland Cupu," povedal Cehlárik.

Oboch súperov Slovenska pozná produktívny útočník zo scény majstrovstiev sveta. Platí, že ambíciou slovenského tímu je oboch zdolať a predvianočný turnaj vyhrať.

"Je to príprava smerom k majstrovstvám sveta. Sme v procese, v ktorom sa chceme zlepšovať od jedného turnaja k druhému. Stále si prízvukujeme, že na ceste k šampionátu chceme vyhrať každý zápas. V domácom prostredí to nebude iné."

Lístky na podujatie, v rámci ktorého sa Slovensko stretne vo štvrtok 15. decembra od 18.00 h s Nórskom a v sobotu 17. decembra od 13.00 h s Lotyšskom, sú v predaji v sieti Ticketportal.

Program Vianočného Kaufland Cupu 2022:

Štvrtok 15. decembra: 18.00 Slovensko - Nórsko

Piatok 16. decembra: 17.00 Nórsko - Lotyšsko

Sobota 17. decembra: 13.00 Slovensko - Lotyšsko

Nachádzate sa tu: