Adrián Holešinský v drese HC Škoda Plzeň.
Adrián Holešinský v drese HC Škoda Plzeň. (Autor: X/HC Škoda Plzeň)
TASR|18. feb 2024 o 23:55

Rozhodujúci gól strelil aj Lantoši, Cingel sa blysol tromi bodmi.

PRAHA. Hokejisti HC Škoda Plzeň zvíťazili v nedeľnom zápase českej extraligy na ľade Kladna 4:3 po predlžení. Veľkou mierou sa o to zaslúžil slovenský legionár Adrián Holešinský.

V predposlednej minúte záverečnej tretiny poslal svojím zásahom duel do predĺženia, v ktorom napokon strelil víťazný gól.

Triumf svojho tímu zariadil aj jeho krajan Róbert Lantoši, ktorého Mladá Boleslav zdolala České Budějovice 1:0. V ďalšom stretnutí zvíťazilo Brno nad Spartou Praha 5:4 po samostatných nájazdoch.

Gólom a dvoma asistenciami sa na tom podieľal Lukáš Cingel, presný zásah si do štatistík pripísal aj Kristián Pospíšil.

Na triumfe Třinca nad Litvínovom 5:2 sa podieľali štyria Slováci. Viliam Čacho, Marko Daňo a Libor Hudáček vsietili gól, Patrik Hrehorčák zaznamenal asistenciu.

Gól a asistenciu si pripísal aj Oliver Okuliar v drese Hradca Králové, ktorý zdolal Karlove Vary 3:0.

Česká extraliga - 46. kolo:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:5 sn (1:2, 3:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Hrabík, 21. Forman, 34. Krejčík, 35. Vitouch - 4. Flek, 16. Moses (Cingel), 30. Pospíšil (Cingel), 39. Cingel, rozh. nájazd Flek

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Góly: 23. Nestrašil, 26. Čacho (Hrehorčák), 36. Nestrašil, 42. Daňo, 44. Hudáček - 2. a 48. Zile

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 22. Lalancette, 26. Okuliar, 37. Pavelka (Okuliar)

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 3:4 pp (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 39. Procházka, 44. Smoleňák, 56. Tralmaks - 19. Zámorský, 58. Rekonen, 59. Holešinský, 63. Holešinský

/S. Hlavaj (Plzeň) odohral celý zápas a mal 16 zákrokov/

Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 21. Lantoši

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)

Góly: 2. Vála, 8. Sedlák (Pánik), 14. Vála (Pánik), 20. Kousal, 39. Říčka, 40. Poulíček, 45. Říčka - 4. Hawryluk

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 52. Navrátil (KUSKO) - 18. Bukarts, 21. Barinka

/B. Konrád (Olomouc) odohral celý zápas a mal 18 zákrokov/

Tabuľka českej ligy

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Holešinský ovládol záver zápasu. V predposlednej minúte vyrovnal a v predĺžení rozhodol