Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

HC Košice aj Slovan Bratislava sú sklamaní z rozhodnutia Ligovej rady

Prezident HC Košice Július Lang. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 14. mar 2020 o 17:59

Lang: Ako môžeme v tejto situácii hovoriť o víťazovi? Víťazom nie je nikto.

KOŠICE. V stredu sa kluby hokejovej Tipsport ligy dohodli na predčasnom ukončení sezóny 2019/2020 ako preventívne opatrenie pred šírením koronavírusu.

Verdikt znel, že majstrovský titul nezíska nikto, o deň neskôr však všetko zmenila Ligová rada Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) udelením titulu pre HC '05 iClinic Banská Bystrica ako najúspešnejšiemu tímu po základnej a nadstavbovej časti.

Šéf Pro-Hokeja Richard Lintner argumentoval tým, že "iné riešenie v predpise neexistuje, preto tento krok nebol žiadnym rozhodnutím, ale len povinným procesom".

Na základe verdiktu spomenutej rady získali extraligové striebro hráči Slovana Bratislava a bronz hokejisti HC Košice.

V oboch tímoch však prijali udelenie titulu rozpačito.

Slovan Bratislava

„Určenie majstra v situácii, keď nebolo možné odohrať ani kompletný program základnej časti, považujeme, porovnávajúc pri tom rozhodnutia, akým uzavreli sezónu v ostatných prestížnych európskych hokejových ligách (Česko, Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko), kde ukončili základnú časť a dokonca rozohrali play-off, za bezprecedentné rozhodnutie, ktoré nebolo ani náznakom konzultované s klubmi - účastníkmi Tipsport Ligy. HC Slovan Bratislava sa v atmosfére všeobecného sklamania, smútku a obáv, v ktorej sa momentálne nachádza celá slovenská hokejová komunita, necíti ani zďaleka - napriek dosiahnutému 2. miestu po 55 kolách - ako vicemajster a už vôbec by si nedovolil verejne sa prezentovať striebornými medailami. Vieme, že podobné pocity prevládajú aj u našich odvekých rivalov v HC Košice, ktorí skončili na treťom mieste," uvádza sa v stanovisku "belasých" na oficiálnom webe.

HC Košice

Podobný názor na situáciu majú aj v Košiciach.

„Ide o bezprecedentnú situáciu, ktorú sme na Slovensku vyhodnotili inak ako v ostatných krajinách. Ako môžeme v tejto situácii hovoriť o víťazovi? Víťazom nie je nikto, všetci sme porazení - hráči, tímy, fanúšikovia, šport, celá spoločnosť. Vyhlásila DEL liga, EBEL liga, švajčiarska NLA či česká liga majstra? Nie je to správne rozhodnutie, ktoré bude mať vplyv na ďalší vývoj v slovenskom hokeji a určite neprispeje k zlepšeniu vzťahov medzi klubmi. Pre ostatné kluby, ktoré vynaložili maximálne úsilie v príprave na play-off a v niektorých zápasoch šetrili za týmto účelom hráčov, je to rana pod pás," vyjadril sa na webe "oceliarov" prezident klubu Július Lang.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články