Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Futbalom v Gliwiciach žije celé mesto. Užíva si to aj Košičan Bukata

Martin Bukata v drese Piastu Gliwice. Košičanovi sa v Poľsku darí. (Autor: FB Piast Gliwice)
Daniel Dedina|Publikované 23. nov 2017 o 23:00

Hráčov poznajú na ulici ženy i deti.

KOŠICE/GLIWICE. „Je to príjemné, keď sa vyhráva,“ smeje sa Martin Bukata, keď hovorí o enormnom záujme obyvateľov Gliwíc o futbal.

Košický odchovanec pôsobí v Poľsku už dva roky a považuje to za výborné rozhodnutie.

Futbalisti Piastu Gliwice, účastníka poľskej najvyššej súťaže, robia všetko pre to, aby zachránili nevydarenú jesennú časť.

Z posledných troch zápasov vyhrali dva. S Wislou Plock 2:1 a naposledy s Cracoviou Krakov 1:0.

„Situácia je už o čosi lepšia, ale nemôžeme sa uspokojiť. Práve naopak. Vo víťaznom trende chceme pokračovať naďalej,“ povedal z Gliwíc v úvode rozhovoru pre Korzár slovenský futbalista v službách tohto mužstva Martin Bukata.

Vyhrávať, kým šanca na elitnú osmičku žije

V 16-člennej Ekstraklase patrí Piastu aktuálne až štrnáste miesto a s takýmto postavením rozhodne u vicemajstra z predminulej sezóny nevládne spokojnosť.

„To určite nie. Každý tu má ešte v pamäti vicemajstrovskú sezónu. Očakávania sú razom vyššie. Niekedy to ale jednoducho nejde. Napriek tomu sa snažíme robiť všetko pre to, aby sme sa dostali do prvej osmičky,“ pokračoval Bukata.

V Poľsku sa hrá podobným systémom ako po novom aj na Slovensku.

V priebehu sezóny dôjde k rozdeleniu tímov na dve skupiny, do nadstavby o titul a nadstavby o záchranu. Gliwice zatiaľ na ôsmu Gdyniu strácajú šesť bodov.

Už v minulej sezóne účinkovalo mužstvo len v spodnej nadstavbe. V nej potom predviedlo spanilú jazdu, zo siedmich stretnutí vyhralo päť.

Teraz by Gliwice potrebovali niečo podobné zopakovať ešte v základnej časti, aby hrali na jar o najvyššie méty.

„Aj keď pohľad na tabuľku to nepotvrdzuje, máme naozaj dobré mužstvo. Veľa bodov sme stratili tým, že sme nepremenili šance a dostali sme hlúpe góly. To nám uškodilo. Musíme to zmeniť, kým nie je neskoro,“ uvedomuje si vážnosť situácie 24-ročný Košičan.

V sobotu čaká Gliwice mimoriadne dôležitý duel v Štetíne. Ak chcú hostia stále reálne pomýšľať na prvú osmičku, z ihriska posledného tímu nutne potrebujú tri body.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.