Liverpool musel otáčať skóre, na Letnej padol premožiteľ Slovana

Futbalisti FC Liverpool sa tešia z gólu Darwina Nuneza.
Futbalisti FC Liverpool sa tešia z gólu Darwina Nuneza. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. sep 2023 o 21:25 (aktualizované 21. sep 2023 o 23:30)

Slavia s Michalom Tomičom získala tri body po víťazstve 2:0.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Liverpool vstúpili do skupinovej fázy Európskej ligy víťazstvom 3:1 nad domácim LASK Linz.

Anglický tím potvrdil v zápase E-skupiny na pôde rakúskeho súpera úlohu favorita, hoci po prvom polčase prehrával po góle Floriana Fleckera.

O obrat "The Reds" sa postarali krátko po zmene strán Darwin Nunez z jedenástky a Luis Diaz, v závere poistil triumf hostí striedajúci Mohamed Salah.

Pražská Slavia v zostave so slovenským reprezentantom Michalom Tomičom získala tri body na ihrisku Servette Ženeva po víťazstve 2:0.

Radosť futbalistov Slavie Praha.
Radosť futbalistov Slavie Praha. (Autor: TASR/ Keystone via AP)

V drese českého vicemajstra chýbal pre zranenie stredopoliar Jakub Hromada, k dispozícii nebol ani Ivan Schranz. Ten necestoval s výpravou do Švajčiarska, keďže v deň odletu bol pri pôrode syna.

AS Rím zvíťazil na ihrisku Šeriffu Tiraspoľ 2:1. O triumfe finalistu uplynulého ročníka súťaže rozhodol belgický kanonier Romelu Lukaku.

V H-skupine Bayer Leverkusen nedal šancu švédskemu Häckenu a zvíťazil jednoznačne 4:0. Semifinalista uplynulej edície začal proti debutantovi skvele.

Už po štvrťhodine odskočil na rozdiel dvoch gólov a po prestávke pridal ďalšie dva góly. V rovnakej skupine bodoval naplno aj Karabach Agdam.

Premožiteľ Slovana Bratislava Aris Limassol neuspel na Letnej. Futbalisti Sparty Praha v zostave so slovenským reprezentantom Lukášom Haraslínom zdolali v zápase C-skupiny cyperský klub 3:2.

V 11. minúte síce inkasovali z pokutového kopu, no ešte v prvom polčase otočili skóre vďaka dvom gólom skúseného Ladislava Krejčího. Po zmene strán pridal tretí presný zásah "rudých" Martin Vitík.

V drese cyperského klubu hral do 65. minúty ďalší Slovák Július Szőke.

Ajax v stretnutí B-skupiny proti Olympique Marseille premrhal dvojgólový náskok a napokon remizoval 3:3, dva góly hostí vsietil gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang.

V druhom súboji skupiny sa zrodilo prekvapenie, keďže Brighton, ktorý v ostatnom ligovom kole dobyl Old Trafford, prehral s AEK Atény 2:3.

Európska liga - 1. kolo:

Skupina A:

West Ham United - Bačka Topola 3:1 (0:0)

/Lukáš Haraslín hral do 65. minúty - Július Szőke hral do 65. minúty/

Glasgow Rangers - Betis Sevilla 1:0 (0:0)

Góly: 14. Flecker - 56. Nunez (z 11 m), 63. Diaz, 88. Salah

Royal Union St. Gilloise - Toulouse 1:1 (0:1)

Góly: 69. Amoura - 45.+3 Dallinga (z 11 m)

Skupina G:

Servette Ženeva - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Góly: 56. Leandro Andrade

Domov»Futbal»Európska liga»Liverpool musel otáčať skóre, na Letnej padol premožiteľ Slovana