Fotogaléria (14)
Momentka zo zápasu Lille - Real Madrid (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|2. okt 2024 o 22:59 (aktualizované 2. okt 2024 o 23:36)

Atletico inkasovalo až štyri góly.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid prekvapujúco prehrali v stredajšom zápase 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov na trávniku Lille 0:1.

Obhajca titulu predviedol nevýrazný výkon, o triumfe francúzskeho tímu rozhodol z pokutového kopu Jonathan David.

Fotogaléria zo zápasu Lille - Real Madrid, Liga majstrov (2. kolo)

Zaváhal aj Bayern Mníchov, ktorý podľahol domácej Aston Ville takisto 0:1 a utrpel prvú prehru v základnej fáze LM od septembra 2017. Tím z Birminghamu si drží stopercentnú bilanciu, rovnako ako ďalší anglický klub FC Liverpool, ktorý zdolal doma Bolognu 2:0.

Čierny deň pre Real i Atletico

Real sa mohol na pôde Lille ujať vedenia po sóle Endricka, zastavil ho až brankár Lucas Chevalier. Na druhej strane Andrij Lunin na dvakrát zneškodnil aj pomocou žrde šancu Jonathana Davida.

V závere prvého polčasu nariadil rozhodca po ruke Eduarda Camavingu a signalizácii VAR penaltu v prospech OSC a David poslal domácich do vedenia.

V druhom polčase poslal tréner hostí Carlo Ancelotti na ihrisko Kyliana Mbappeho, ktorý sa expresne rýchlo uzdravil po svalovom zranení. Real v závere zatlačil domácich, veľkú šancu mal Arda Güler, ale favorit sa vyrovnania nedočkal.

Benfica Lisabon nedala šancu Atleticu Madrid, ktoré rozdrvila 4:0. Portugalský tím nakopol gól Kerema Aktürkogluho v 13. minúte, po prestávke poistili výhru z penalty Angel Di Maria, Alexander Bah a z ďalšej jedenástky Orkun Kökcü.

Benfica má po dvoch kolách šesť bodov, rovnako ako Liverpool. Ten po úvodnom víťazstve 3:1 nad AC Miláno zdolal ďalší taliansky klub, výhru 2:0 nad Bolognou zariadili gólmi Alexis Mac Allister a Mohamed Salah.

Bayern po rekordnom začiatkom vyšiel naprázdno

Bayern vstúpil do súťaže rekordným víťazstvom 9:2 nad Dinamom Záhreb, no vo svojom druhom vystúpení naň nenadviazal.

V repríze finále z roku 1982 mohol prehrávať už od 22. minúty, gól domáceho obrancu Paua Torresa neplatil po zásahu VAR pre ofsajd.

Torres však v 79. minúte rozbehol kľúčovú akciu, keď vysunul Jhona Durana, ktorý pohotovo preloboval vybehnutého brankára Manuela Neuera a zariadil cenný triumf Aston Villy.

Juventus zavelil k obratu s desiatimi hráčmi

Plný počet bodov má aj Juventus Turín. "Stará dáma" hrala v Lipsku od 59. minúty bez vylúčeného Micheleho Di Gregoria, no aj s 10 hráčmi otočila stav z 1:2 na 3:2.

Dvoma presnými zásahmi sa zaskvel Dušan Vlahovič, víťazný gól dal v 82. minúte Francisco Conceicao. Domácim nepomohli ani dva góly Benjamina Šeška.

K prvému víťazstvu bolo blízko Dinamo Záhreb, ktoré viedlo nad AS Monaco 2:0, no napokon sa muselo uspokojiť iba s bodom po remíze 2:2.

Liga majstrov - 2. kolo:

Aston Villa - Bayern Mníchov 1:0 (0:0)

Gól: 79. Duran

Benfica Lisabon - Atletico Madrid 4:0 (1:0)

Góly: 13. Aktürkoglu, 53. Di Maria (z 11 m), 75. Bah, 84. Kökcü (z 11 m)

Dinamo Záhreb - AS Monaco 2:2 (1:0)

Góly: 45.+3 Sučič, 66. Baturina - 74. Salisu, 89. Zakaria (z 11 m)

OSC Lille - Real Madrid 1:0 (1:0)

Gól: 45.+2 David (z 11 m)

FC Liverpool - FC Bologna 2:0 (1:0)

Góly: 11. Mac Allister, 75. Salah

RB Lipsko - Juventus Turín 2:3 (1:0)

Góly: 30. a 64. Šeško (druhý z 11 m) - 50. a 69. Vlahovič, 83. Conceicao, ČK: 59. Di Gregorio (Juventus)

SK Sturm Graz - Club Bruggy 0:1

Gól: 23. Tzolis

Girona FC - Feyenoord Rotterdam 2:3 (1:2)

Góly: 19. D. Lopez, 73. van de Beek - 23. Herrera (vl.), 33. Milambo, 79. Krejčí (vl.)

/D. Hancko (Feyenoord) odohral celý zápas/

Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo 0:3 (0:2)

0

SK Sturm Graz - Club Bruggy: ONLINE prenos zo zápasu 2. kola Ligy majstrov.online
st 18:00
Graz - BruggySledovali ste s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov: SK Sturm Graz - Club Bruggy.
st 18:00
Fotka zo zápasu Feyenoord Rotterdam - Bayer Leverkusen.
st 16:00
Live výsledkyPozrite si výsledky zápasov 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025 v stredu 2. októbra.
st 16:00
Girona FC - Feyenoord Rotterdam: ONLINE prenos zo zápasu 2. kola Ligy majstrov.online
st 15:45
Girona - FeyenoordSledovali ste s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov: Girona FC - Feyenoord Rotterdam.
st 15:45
Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo: ONLINE prenos zo zápasu 2. kola Ligy majstrov.online
st 15:45
Šachtar - AtalantaSledovali ste s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov: Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo.
st 15:45
Liga majstrov»Liga majstrov 2024/2025»Pohroma pre kluby z Madridu, zlyhal aj Bayern. Veľký obrat sa podaril Juventusu