Goffa spomína aj na vypadnutie Slovana: Zavolali ma z Kysuckého Lieskovca

Vladimír Goffa pôsobí v posledných rokoch ako publicista a televízny spolukomentátor.
Vladimír Goffa pôsobí v posledných rokoch ako publicista a televízny spolukomentátor. (Autor: facebook (Vlado Goffa))
TASR|17. nov 2022 o 08:30

Nechce, aby ho spájali len s covidom.

BRATISLAVA. Bývalý slovenský futbalista a kormidelník Vladimír Goffa zachytil vo svojej novej knihe zaujímavé a úsmevné príhody z hráčskej i trénerskej kariéry.

Publikácia Kontroverzný tréner, ktorá vychádza 12. decembra, opisuje zákulisie slovenského i zahraničného futbalu. Jej spoluautor je športový reportér Juraj Berzedi a vyšla vo vydavateľstve Petit Press.

Goffa chcel podľa vlastných slov pôvodne písať o vzťahu k futbalu. Proces však ukázal, že bude lepšie spísať zaujímavé príhody, ktorých zažil počas profesionálneho života neúrekom.

Výplaty meškali pol roka

Značnú časť hráčskej kariéry strávil v ZVL Žilina, s ktorou sa predstavil vo federálnej československej lige.

"Trénoval som doma i v zahraničí, hral som vo federálnej lige. Tak vzniklo veľmi veľa príhod, nielen futbalových, ale aj ľudských a spolu s Jurajom Berzedim sme ich dali dokopy. Nie je to ucelený príbeh, čitateľ niečo nájde na ktorejkoľvek strane," uviedol Goffa v rozhovore pre TASR.

Počas svojej trénerskej kariéry bol pri slovenskej "dvadsaťjednotke" ako asistent Stanislava Grigu a zo zahraničných angažmánov pútajú najväčšiu pozornosť Maldivy.

Šesťdesiatdvaročný kouč, ktorý pôsobí v súčasnosti ako publicista, bol na lavičke aj pri historickom zostupe Slovana do druhej ligy v sezóne 2003/04.

"So Slovanom to bola zaujímavá kapitola. Zavolali ma z Kysuckého Lieskovca, dedinky ktorá bola v tom čase v druhej lige. Chceli ma na záverečných päť kôl súťaže a napriek tomu, že zostup bol veľmi pravdepodobný, som nemohol odmietnuť.

Aj odtiaľ sú v knihe úsmevné príhody, na ktoré spomínam teraz rád, i keď situácia bola v tom čase veľmi nepriaznivá. Hráčom meškali výplaty pol roka a tiekla už len studená voda," zaspomínal si Goffa na svoje pôsobenie na lavičke Slovana.

"V knihe sú taktiež nepríjemné udalosti, no bol som nimi konfrontovaný a chcem o tom rozprávať," dodal bývalý tréner, pre ktorého ide už o druhú knižnú publikáciu.

Skúsený futbalový odborník pôsobil v kluboch z rôznych súťaží.
Skúsený futbalový odborník pôsobil v kluboch z rôznych súťaží. (Autor: archív VG)

Bol šesť dní v kóme

Tá prvá vyšla v apríli a autor v nej opisuje svoj ťažký priebeh koronavírusu, pri ktorom boli jeho šance na prežitie miestami v pomere 20:80.

Kniha nesie ironický názov "Ako som zdolal chrípočku" a má motivovať ľudí k väčšej dôvere v medicínu a lekárov.

"Nie som doktor, aby som ľuďom vysvetľoval, prečo sa majú zaočkovať. Bola to však samozrejmá súčasť našich životov a zrazu sa vynorili novodobí konšpirační doktori a lekári, ktorí vedia čo je najlepšie. Bol som šesť dní v kóme a mám za sebou drastické veci.

V nemocniciach som strávil niekoľko mesiacov a okolo mňa zomierali ľudia. Teraz je pomerne pokojnejšie obdobie a dúfam, že to tak aj zostane," povedal k svojmu knižnému debutu.

Ľudia mohli sledovať jeho boj s koronavírusom aj na sociálnych sieťach prostredníctvom statusov a v rozhovore priznal, že nechcel, aby si ho spájali len s covidom. Aj tento fakt prispel k vzniku ďalšej knihy.

"Mal som relatívne úspešnú hráčku i trénerskú kariéru a nechcel som, aby ma ľudia poznali len ako človeka, ktorý prežil covid. Písal som o veciach, ktoré sa mi stali a považujem ich za príjemné či pozoruhodné," dodal Goffa.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Goffa spomína aj na vypadnutie Slovana: Zavolali ma z Kysuckého Lieskovca