Nad sily Spišskej Novej Vsi (v modrom) bolo cez víkend Kalinovo.
Nad sily Spišskej Novej Vsi (v modrom) bolo cez víkend Kalinovo. (Autor: facebook Sp. N. Ves/D.Sitiariková)
Daniel Dedina|20. mar 2023 o 14:20

Domáca séria Spišskej Novej Vsi bez prehry trvala 25 zápasov.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Od 27. septembra 2020 uplynulo už poriadne veľa času. Hoci ide o skreslený časový údaj - značnú časť z toho sa kvôli pandémii či prestávkam mimo sezónu nehralo - futbalisti Spišskej Novej Vsi neprehrali doma v ligovom zápase takmer dva a pol roka.

Po menej úspešných rokoch sa vypracovali na špičkový treťoligový tím a súperi si k ním len zriedkakedy chodia po body.

V septembri 2020 nestačili na Stropkov, odvtedy ich séria neporaziteľnosti na vlastnom štadióne trvala 25 stretnutí. Dosiahli počas nej devätnásť výhier, šesť remíz a úctyhodné skóre 80:16.

Koniec mimoriadne úspešnej série nastal 18. marca 2023. Uťal je sobotňajší duel 18. kola III. ligy Východ.

Nedali gól, prehrali zaslúžene

Spišiaci cez víkend nestačili na Kalinovo, ktorému podľahli 0:2. Farmársky tím fortunaligovej Podbrezovej sa po zimnej prestávke slušne rozbehol, v troch zápasoch získal sedem bodov a zo štrnásteho miesta poskočil na desiate.

Na pôde lídra tabuľky ho do vedenia poslal v prvom polčase stredopoliar Viktor Koták. Rovnaký hráč zaznamenal v 70. minúte svoj druhý gól v stretnutí a stanovil konečnú podobu výsledku.

„Zápas sme nezvládli. Vedeli sme, ako súper bude hrať, chlapcov sme na to pripravovali. Napriek tomu, že sa nám podarilo nejaké lopty pri vysokom napádaní získať, nedokázali sme to zúžitkovať a presadiť sa vo finálnej fáze.

V rozhodujúcich momentoch nám chýbala odvaha, kreativita a hlavne sebavedomie. Počas celého zápasu sme súpera poriadne nedokázali ohroziť a preto je prehra zaslúžená,“ skonštatoval tréner Spišskej Novej Vsi Branislav Ondáš pre facebookovú stránku klubu.

Pre jeho tím to bola ešte len druhá prehra v aktuálnom ročníku. Tá prvá prišla v úvode septembra minulého roka v Námestove.

Potom nasledovalo dvanásť zápasov s bodovým ziskom, pred duelom s Kalinovom ťahali Spišiaci šnúru siedmich výhier v rade.

„Kalinovo pozorne bránilo, využilo dve štandardné situácie a bolo nebezpečné. Tento zápas nám ukázal, že súťaž je veľmi vyrovnaná a každý súper bude proti nám extrémne motivovaný. Sám som zvedavý, ako sa s tým dokážeme vysporiadať v zvyšných zápasoch sezóny,“ doplnil Ondáš.

Lipany ich nepreskočili

Spišiaci mohli prísť o post priebežného lídra III. ligy Východ, napokon sa tak nestalo. Z prvého miesta ich mohli zosadiť Lipany.

Tie síce na ihrisku posledného Fiľakova dlho viedli 1:0, ale v nadstavenom čase druhého polčasu inkasovali vyrovnávajúci gól po parádnej strele najlepšieho strelca Fiľakova Oleksandra Lovyniuka.

Zásluhou zisku jedného bodu sa Lipany dotiahli na Spišskú Novú Ves, oba tímy majú na konte zhodne 42 bodov. V prospech Spišiakov hovorí lepšia bilancia zo vzájomného zápasu i priaznivejšie skóre.

Pred tretím Vranovom nad Topľou má vedúce duo sedembodový náskok. Štvrtý Bardejov, ktorý ako jediný tím z čela tabuľky bodoval počas víkendu naplno, stráca aktuálne desať bodov.