Trenčín si poradil s Pohroním. To ostáva beznádejne posledné

Radosť futbalistov AS Trenčín. (Autor: TASR)

O výsledku stretnutia rozhodli góly v druhom polčase.

Fortuna liga - 2. kolo - skupina o udržanie sa

AS Trenčín - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0 (0:0)

Góly: 46. Ikoba, 79. Gaži. Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Weiss

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

TRENČÍN. Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase 2. kola skupiny Trenčín o udržanie sa vo Fortuna lige doma nad FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0 a pred sobotnými stretnutiami sa posunuli na prvé miesto tabuľky.

Pohronie je posledné a sériu prehier v lige natiahlo na päť duelov, na konte má 18 prehier a len 10 bodov.

Priebeh zápasu Trenčín - Pohronie

I. polčas:

Domáci futbalisti mohli ísť do vedenia už v úvode zápasu, no v 5. minúte sa lopta od hosťujúceho Bangalu odrazila len do bránkovej konštrukcie.

Trenčania držali loptu a snažili sa hroziť, no obrana Pohronia ich dokopy k ničomu nepúšťala. Ani hostia sa do ofenzívy príliš nehrnuli a tak diváci v prvej polhodine ďalšie šance nevideli.

V 32. minúte mohli ísť do vedenia hostia, no hlavičku Lačného vyškriabal na roh Kukučka a z následného rohu nič nebolo.

II. polčas:

Druhé dejstvo už bolo oveľa zaujímavejšie a odštartoval ho už v 46. minúte gól domácich. Soares, ktorý bol na ihrisku necelú minútu na ľavej strane vyzvŕtal obrancu a jeho center poslal hlavou do siete Ikoba - 1:0.

Hostia mohli vyrovnať v 58. minúte, keď Steinhübel zvnútra šestnástky vystrelil, Kukučka loptu neskrotil a tá sa kotúľala smerom do siete, trenčiansky brankár však stihol zasiahnuť.

V 73. minúte proti nemu neuspel ani Sanneh. V 79. minúte rozhodol o triumfe domácich striedajúci Gaži, ktorému prihral pred odkrytú bránku Azango - 2:0.