Mikuláš Bakaľa a Boris Godál (archívny záber)
Mikuláš Bakaľa a Boris Godál (archívny záber) (Autor: TASR)
Titanilla Bőd|4. nov 2022 o 23:49

Tréner Banskobystričanov bol po prehre veľmi sklamaný.

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti Banskej Bystrice naposledy vyhrali nad Podbrezovou vlani v marci.

Odvtedy všetky vzájomné zápasy vyhrala Podbrezová. Tá bola lepšia aj v 17. kole Fortuna ligy. V hustom daždi zdolala Banskú Bystricu 2:0 a bolo to už jej piate víťazstvo v rade nad Duklou.

Chceli zvrátiť zlú sériu

Pritom aktuálna forma mierne favorizovala Banskobystričanov. Tí sa po menej úspešnom štarte etablovali v najvyššej súťaži a v posledných piatich ligových zápasoch získali desať bodov.

Podbrezová dlho bola nezdolaná, no po prehre na Tehelnom poli nasledovali štyri ďalšie ligové prehry a vypadnutie z pohára. Zverenci trénera Romana Skuhravého vyhrali zo svojich siedmich októbrových súťažných stretnutí iba jediné, proti Spartaku Trnava.

„ Kedy sa chytiť, keď nie v derby? Nebudem klamať, prišli sme sem vyhrať,“ vyhlásil po zápase brankár Podbrezovej Richard Ludha. Piaty raz v sezóne si udržal čisté konto, vyznamenal sa najmä pri strele Róberta Polievku.

„Chceli sme zvrátiť tú zlú sériu,“ zdôrazňoval aj kapitán mužstva Boris Godál.

V 42. minúte práve on otvoril skóre z pokutového kopu. Brankár domácich Matúš Hruška mal v prvom polčase dva dobré zákroky po strele Daniela Pavúka a Mosesa Cobnana. Bol pripravený aj na prípadnú jedenástku.

„Pred zápasom som pozeral, kde ju väčšinou hráči Podbrezovej kopú. Po zápase mi Godál vravel, že chcel to dať tam, kde som sa hodil. Možno som išiel do strany o stotinu sekundy skôr,“ poznamenal brankár Banskobystričanov.

Faško ďalší gól nepridal

Podbrezová mohla pridať na začiatku druhého polčasu druhý gól, no po peknej „obaľovačke“ Samuela Ďatka sa znovu blysol Hruška.

Následne dostal Godál druhú žltú kartu a Podbrezová od 48. minúty hrala v oslabení.

„Pri oboch zákrokoch si myslím, že to nemuseli byť žlté karty,“ poznamenal tréner Podbrezovej Roman Skuhravý. „Dukla tam mala silných sedem minút, pokým sme sa zrovnali,“ doplnil.

Domáci v tom čase aj skórovali, loptu poslal do siete Michal Faško.

V poslednej dobe sa mu začalo strelecky dariť. „Treba sa asi oženiť, lebo po svadbe som strelil päť gólov v piatich zápasoch,“ povedal ešte pred derby.

Pri jeho góle do siete Podbrezovej však zaúradoval VAR a gól napokon neplatil pre ofsajd.

Červená domácim nepomohla

„Mysleli sme si, že ten gól nás dostane na koňa. Skúmali sa tam milimetre. Mrzí nás to,“ povedal Martin Rymarenko, hráč domácich, ktorý bol v inkriminovanej situácii v postavení mimo hry.

„Červená karta nám mala pomôcť, ale bolo to práve naopak,“ dodal.

V ďalšej časti zápasu bola lepšia Podbrezová, aj zvýšila náskok presným zásahom Mosesa Cobnana.

„Boli sme o jedného viac, asi sme sa mali viac tlačiť do koncovky,“ povedal sebakriticky Rymarenko.

„Hrali sme presilovku, no nevieme dať gól,“ smutne poznamenal aj Michal Faško.

Tréner Banskej Bystrice Michal Ščasný bol po stretnutí nesmierne rozladený. „Gratulujem Romanovi k víťazstvu a k zápasu nemám nič,“ znelo jeho stručné hodnotenie.