Radosť hráčov TJ Družstevník Siladice.
Radosť hráčov TJ Družstevník Siladice. (Autor: ObFZ Trnava)
Ivan Mriška|26. sep 2023 o 18:08

Siladice podľahli Skalici 0:4.

SILADICE. V dedinke so 650-timi obyvateľmi sa hral historický zápas. Po prvý raz v ére samostatnosti Slovenska privítal účastník okresnej súťaže v majstrovskom zápase tím Niké ligy.

TJ Družstevník Siladice sa držal statočne. S MFK Skalica prehrával do prestávky iba 0:1, keď sa presadil Daniel Smékal.

Ešte v 72. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 0:1 a domáci tak stále mohli pomýšľať na senzáciu. Potom však prišla silná desaťminútovka Smékala, ktorý spečatil hetrik a upravil na 0:3.

Skaličania v úvode nepotvrdili priepastný rozdiel siedmich súťaží. S narastajúcim časom však na trávniku dominovali.

V závere bolo evidentné, že futbalistom Siladíc došli sily. Bodku za nevšedným pohárovým stretnutím dal v 90. minúte Michal Ranko.

Okrem Skalice si postup do ďalšieho kola zabezpečil aj iný tím z najvyššej súťaže. Dukla Banská Bystrica zvíťazila na pôde Podkoníc 3:0.

Úvodný gól strelil v 23. minúte Adrián Kačerík, na ktorého nadviazal v 31. minúte Joao Victor Guimaraes Ribeiro E Silva. Bodku za stretnutím dal v 56. minúte z penalty Enzo Mauro Arevalo Acosta.

Slovnaft Cup - 3. kolo:

Podkonice - Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 22. Ľupták, 31. Guimaraes, 56. Arevalo (z 11 m)

Siladice - Skalica 0:4 (0:1)

Góly: 23., 73. a 82. Smékal, 90. Ranko

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.