Pýtam sa, je to regulárnosť? Tréner treťoligistu poukázal na anomálie v súťaži

Radosť hráčov ŠK Odeva Lipany.
Radosť hráčov ŠK Odeva Lipany. (Autor: ŠK Odeva Lipany.)
Titanilla Bőd|29. sep 2024 o 22:15

Lipany získali v Rimavskej Sobote tri body.

RIMAVSKÁ SOBOTA. V uplynulej sezóne boli zvyknuté oba celky na umiestnenie v prvej polovici a vo vyšších priečkach tabuľky.

Úvod aktuálneho ročníka im však výsledkovo veľmi nevyšiel.

Pred 9. kolom TIPOS III. ligy Východ mal na konte MŠK Rimavská Sobota šesť bodov a ŠK Odeva Lipany osem.

Hosťom z Lipian sa však podarilo odskočiť od súpera vďaka víťazstvu 3:2 na Gemeri.

V článku sa dočítate:

• Aký bol priebeh stretnutia Rimavská Sobota – Lipany?
  • Ako bol spokojný športový riaditeľ Jozef Pisár s novými hráčmi?
  • Prečo neprišiel obvyklý brankár z Ružomberka?
  • Čo sa stalo s domácim kapitánom?
  • Prečo považuje tréner Lipian Štefan Mihalík súťaž za neregulárnu?
  • Prečo hrajú Lipany ďalší domáci zápas v piatok?
  • S akými cieľmi sa chystajú Lipany na pohárový súboj s Michalovcami?

Zápasu by pristala remíza

„Naše výkony nezodpovedali výsledkom, hrali sme trošku lepšie, ako napovedali výsledky. Robili sme však v defenzívnej fáze obrovský počet chýb. Svedčí o tom aj počet inkasovaných gólov,“ uviedol po zápase tréner Lipian Štefan Mihalík.

Lipany inkasovali v ôsmich zápasoch 17 gólov.

Do Rimavskej Soboty cestovali s cieľom zabodovať.

Začali zostra, už v tretej minúte vyhrávali gólom Marcela Vysočana.

Domáci síce vyrovnali v 37. minúte zásluhou gruzínskeho legionára Bakuriho Jinjolavu, v úvode druhého polčasu však prišlo ďalšie zaváhanie v obrane a Vysočan opäť poslal Lipany do vedenia.

Neuplynulo ani päť minút a Jinjolava z nemožného uhla znovu vyrovnal.

Lenže hostia opäť využili nedôraznosť v obrane Rimavskej Soboty a v 65. minúte skóroval aj Peter Vitovič.

Na to už domáci nemali odpoveď, hoci Jinjolava i striedajúci Lukáš Lupták boli blízko gólu, ale zažiaril brankár Peter Bartoš.

„Zápasu by viac pristala remíza,“ uznal aj tréner hostí Štefan Mihalík.

Domov»Futbalnet»Pýtam sa, je to regulárnosť? Tréner treťoligistu poukázal na anomálie v súťaži