Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Na Maradonu spomínajú Hamšík, Vajda či Pelé. Posielajú mu odkazy do neba

Pred priateľským futbalovým zápasom za mier, ktorý inicioval pápež František s cieľom nadviazania mierového porozumenia a dialógu, 1. septembra 2014 vo Vatikáne. (Autor: TASR/AP)
Michal Šášky, TASR|Publikované 25. nov 2020 o 17:18

Boca Juniors si dala do loga čiernu stuhu.

BRATISLAVA. Reakcie na úmrtie argentínskeho futbalistu Diega Armanda Maradonu:

Gary Lineker, bývalý anglický útočník: "Zasiahla ma správa, že zomrel Diego Maradona. Bol to jednoznačne najlepší hráč mojej generácie a jeden z najlepších futbalistov všetkých čias. Verím, že po požehnanom, ale nepokojnom živote nájde útechu v rukách Božích."

Romário, bývalý brazílsky futbalista (twitter): "Môj priateľ je preč. Maradona, legenda! Argentínčan, ktorý si podmanil svet s loptou na nohe, ale aj pre jeho radosť a výnimočnú osobnosť. Už som niekoľkokrát povedal, že zo všetkých, ktorých som videl na ihrisku, bol najlepší."

Robbie Fowler, bývalý anglický futbalista (twitter): "Jednoznačne najlepší hráč z čias, keď som vyrastal a pravdepodobne najlepší v celej histórii."

Rio Ferdinand, bývalý anglický futbalista (twitter): "Môj prvý futbalový hrdina. Málo ľudí dokázalo ovplyvniť toľko generácií ako on. Najväčší, najlepší, herec, charizmatický muž, líder a VÍŤAZ! Jeden z hlavných dôvodov prečo som začal kopať do lopty bolo, že som sa hral na Diega. R.I.P. Diego Armando Maradona."

Lothar Matthäus, bývalý nemecký futbalista (instagram): "Môj priateľ. Odpočívaj v pokoji."

Cristiano Ronaldo, portugalský útočník (twitter): "Dnes sa musím rozlúčiť s priateľom. Svet sa lúči s večným géniom. Bol jedným z najlepších vôbec. Kúzelník, ktorý nemal konkurenciu. Odchádza príliš skoro, ale zanecháva obrovské dedičstvo. Zostane po ňom prázdno, aké sa nedá nikdy zaplniť. Odpočívaj v pokoji, eso. Nikdy na teba nik nezabudne."

Lionel Messi, argentínsky útočník (instagram): "Diego je nesmrteľný, odišiel od nás, ale nikdy nás neopustí. Je to smutný deň pre všetkých Argentínčanov aj celý svet. Spomínam si na všetky milé momenty, ktoré som s ním zažil. Využívam aj túto príležitosť na vyjadrenie úprimnej sústrasti jeho rodine a priateľom. R.I.P."

Neymar, brazílsky futbalista (instagram): "Odpočívaj v pokoji. Futbalová legenda z Argentíny."

Harry Kane, anglický futbalista (twitter): "Bolo mi cťou ho stretnúť osobne. Veľmi smutná správa. R.I.P. Diego Maradona."

Franck Ribéry, francúzsky futbalista (DPA): "Je strašné počuť o odchode skutočnej futbalovej legendy. Legendy však NIKDY neumierajú. Boh ti dopraje pokoj. Ciao Diego."

Theo Walcott, anglický futbalista (twitter): "Odpočívaj v pokoji Diego. Skutočná futbalová ikona."

Kasper Schmeichel, dánsky brankár (twitter): "Asi najlepší hráč, ktorý kedy hral túto hru a absolútny džentlmen. Odpočívaj v pokoji Diego Maradona."

Jürgen Klopp, tréner futbalistov FC Liverpool (DPA): "Diego bol senzačný chalan, Maradona mal nejaké vnútorné boje. Budú mi chýbať obaja."

Carlo Ancelotti, taliansky futbalový tréner (DPA): "Bol si vždy génius. Dnes je veľmi smutný deň, je to obrovská strata. Ale ty, môj priateľ, si večný. Čau Diego, odpočívaj v pokoji."

Andrij Ševčenko, tréner ukrajinskej reprezentácie (twitter): "Vždy si rozdával emócie a úsmevy. Nič nezmení to, čo všetko si spravil pre tých, ktorí milujú futbal. Odpočívaj v pokoji, večná legenda."

SSC Neapol, bývalý Maradonov klub (twitter): "Navždy. Ciao Diego. Neapol sa rozlúčil s klubovou legendou Maradonom."

Boca Juniors, argentínsky futbalový klub (twitter): "Večná vďaka, večný Diego."

Anglická futbalová asociácia (twitter): "Nezabudnuteľný. Zbohom, Diego. Legenda našej hry."

Argentínska futbalová asociácia (twitter): "AFA prostredníctvom prezidenta Claudia Tapiu vyjadruje najhlbšiu ľútosť nad odchodom našej legendy Diega Armanda Maradonu. Navždy zostaneš v našich srdciach."

FC Barcelona, španielsky futbalový (twitter): "Ďakujeme za všetko, Diego."

Manchester City, anglický futbalový klub (twitter): "Pripájame sa k celému futbalovému svetu a lúčime sa s absolútnym velikánom. R.I.P. Diego Maradona.

Paríž Saint Germain, francúzsky futbalový klub (twitter): "Odpočívaj v pokoji legenda. Diego Maradona."

Manchester United, anglický futbalový klub (twitter): "Futbal stratil jednu z najväčších ikon. Odpočívaj v pokoji, Diego Maradona."

Rafael Nadal, španielsky tenista (DPA): "Dnes je športový svet a zvlášť futbal prázdny. Maradona bol jeden z najväčších športovcov histórie. To, čo pre futbal spravil, tu zostáva. Úprimnú sústrasť jeho rodine, futbalovému svetu a celej Argentíne."

Valentino Rossi, taliansky motocyklista (DPA): "Dovidenie Diego, loptový kúzelník."

Nikola Karabatič, francúzsky hádzanár (DPA): "Je to veľmi smutný rok. Ďakujem Diego."

Usain Bolt, bývalý jamajský šprintér (twitter): "R.I.P. legenda. #Maradona."

Earvin Magic Johnson, bývalý americký basketbalista (twitter): "Svet stratil najlepšieho futbalistu aký tu kedy bol, Diega Maradonu. Keď som ho stretol, bol to jeden z mojich najkrajších zážitkov. Odpočívaj v pokoji priateľ môj, modlím sa za tvoju rodinu."

Vincenzo Spadafora, taliansky minister športu (AFP): "Smrť Diega Maradonu je hrozná správa. Bol viac ako šampión, bol futbalový génius, absolútny víťaz."

Luigi De Magistris, starosta mesta Neapol (AP): "Maradona je Neapol. Vášeň pre neho tu pozná každý. Maradona zjednotil Neapolčanov po celom svete. Dnes všetci Neapolčania objímajú jeho rodinu s vedomím, že toto objatie sa nikdy neskončí. Pretože to bola skutočná láska. Veľká láska."

Alberto Fernandez, prezident Argentíny (twitter): "Dostal si nás na vrchol sveta. Urobil si nás nesmierne šťastnými. Bol si najväčší zo všetkých. Ďakujeme, že si bol, Diego. Budeš nám chýbať celý život."

Sepp Blatter, bývalý prezident FIFA (DPA): "Diego Maradona bol vynikajúci futbalista. Svoju extratriedu a geniálnu techniku predvádzal v časoch, keď som stál na čele FIFA a aj preto ma s ním spájajú krásne spomienky. Bohužiaľ, aj život sa ocitne občas v ofsajde. Jeho skorý odchod ma veľmi zasiahol."

Michel Platini, bývalý prezident UEFA (RTL): "Som veľmi smutný. Nostalgicky spomínam na tú skvelú éru. Diego zanechal stopu aj v mojom živote."

Aleksander Čeferin, prezident UEFA (BBC): "Nedávno sme boli spolu v kontakte a želal som mu všetko dobré. Je to pre mňa šok. Diego Maradona vynikal, bol futbalový génius a mal veľkú charizmu. V Argentíne bol národný hrdina, svoju krajinu doviedol k titulu majstrov sveta. Stal sa aj večným idolom fanúšikov Neapola. Do histórie sa zapíše ako niekto, kto nadchol množstvo fanúšikov všetkých generácií na celom svete."

Pelé, legendárny brazílsky futbalista (agentúra APA): "Je to smutná správa, keď stratíte priateľa. Nech Boh dá silu jeho rodine. Dúfam, že si spolu zahráme futbal v nebi."

Marek Hamšík, kapitán slovenskej reprezentácie: "Odišiel človek, ktorý bol iba jeden na svete. Diego Armando Maradona bol výnimočný hráč, legenda neapolského a svetového futbalu. Je to pre mňa veľký šok. Vedel som, že pred pár týždňami mal ťažkú operáciu. Potešili ma informácie, že ju úspešne zvládol. Často som na neho myslel, bol som presvedčený, že sa z nej zotaví a vráti sa do futbalového života. Bohužiaľ, nestalo sa. Svoj milovaný futbal, milovaný Neapol bude sledovať z neba. Nikdy nezabudnem na osobné stretnutie s ním v tréningovom centri Neapolu, ako aj na jeho gratuláciu po tom, ako som ho prekonal v počte gólov za Neapol. Pre mňa to bola obrovská česť. Navyše, pri tejto príležitosti som dostal od neho jeho neapolský dres. Bohužiaľ, už sa nestretneme. Zbohom Diego. Rád by som vyjadril jeho celej rodine úprimnú sústrasť."

Marián Vajda, slovenský tenisový tréner: "Bolo mi cťou byť vo vašej prítomnosti. Zbohom, drahý Diego. Vždy som vás obdivoval. Teraz ste slobodný. Česť vašej pamiatke!"

Michal Šášky zbieral novinárske skúsenosti na oficiálnom portáli slovenského ligového futbalu, viac ako tri roky bol redaktorom špecializovaných portálov Profutbal.sk a Hokej.sk.
Ďalší autori: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.