Ivan Mriška|24. apr 2023 o 10:00

Bytča sa lúčila s legendou klubu.

BYTČA. Futbalisti MFK Bytča postúpili do finále Prezidentského pohára.

Postup si vybojovali výhrou 2:0 nad Klasovom z ObFZ Nitra.

„Je to pre nás veľký úspech, z ktorého sa úprimne tešíme. Pretože pred začiatkom súťaže sme deklarovali, že ju chceme vyhrať. Máme na to dostatočne silný a široký káder,“ uviedol tréner MFK Bytča Stanislav Lojdl.

Nedostali ani gól

Prioritou Bytče v tejto sezóny je výhra v Prezidentskom pohári. V ceste do finále zdolala postupne Udiču (4:0), Trenčiansku Turnú (2:0), Veľký Biel (1:0pk) a spomínaný Klasov.

„V pohári podávame dobré výkony, zatiaľ sme nedostali ani gól. Som preto spokojný,“ dodal.

Prvý polčas na štadióne v Bytči skončil bez gólov. Po zmene strán sa z penalty presadil Peter Puček a na konečných 2:0 upravil v 57. minúte Jakub Kucej.

Klasov bol zatiaľ náš najsilnejší súper, technické a dobre organizované mužstvo. Úvod bol vyrovnaný, približne od 25. minúty sme prevzali iniciatívu. V závere prvého polčasu sme mali pološance, ale nič z nich nebolo.

Po zmene strán sme nastúpili aktívnejšie, mali sme výraznú prevahu, z ktorej pramenili dva góly. Naša výhra je zaslúžená,“ hodnotil Lojdl.

Pečovský dodáva sebadôveru

Celých deväťdesiat minút za Bytču odohral bývalý reprezentant Slovenska a legenda MŠK Žilina, Viktor Pečovský.

Domov»Futbalnet»Pečovský je neoceniteľný. Ambiciózny klub chce trofej a zápis do histórie