Góly mu pripravuje Škrteľ. Januška je geniálnym žolíkom

Radosť hráčov OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom.
Radosť hráčov OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom. (Zdroj: archív hráča)
Marek Bajči|14. sep 2023 o 23:00

Lehota pod Vtáčnikom má na lavičke veľkú útočnú zbraň.

LEHOTA POD VTÁČNIKOM. Martin Januška prišiel cez víkend do zápasu až v úvode druhého polčasu.

Proti Novému Mestu nad Váhom dal hetrik. Jeho tím je aktuálne na čele 3. Ligy Západ a on je "zlatým" žolíkom v kádri nováčika.

Na 7 gólov mu stačilo 324 minút a preto sa sa od neho snažili získať recept na strieľanie gólov. Jeho presné zásahy mu pripravuje jeho útočný kolega Filip Škrteľ.

Prvý hetrik v kariére

V poslednom zápase si prišiel z lavičky a strelil hetrik. Ako si videl celkovo zápas?

Podobne ako predošlé zápasy po postupe do 3. Ligy, aj teraz sme boli schopní hrať našu hru a rýchlo sa nám podarilo dať 2 góly.

Celkovo sme do stavu 2:0 mali viac z hry, potom sme inkasovali a trochu sa to vyrovnalo, kedy ma tréner aj poslal rozcvičovať.

Máme silný káder a konkurenciu na každom poste, preto som nastúpil až na druhý polčas, hoci sa mi aj tak už strelecky a herne darí.

Druhý polčas som premenil prakticky všetko, do čoho som kopol a pomohol za 20 minút zlomiť súpera.

Bol to tvoj prvý 3 gólový zápas v kariére?

Áno, v mužskej kategórii to bol môj prvý 3 gólový zápas.

Berie ťa aj mužstvo ako toho pravého "žolíka" z lavičky?

Povedal by som, že nie.

Nemyslím, že naskočiť z lavičky mi nejako extra sedí, každý chce hrať od začiatku.

No keďže sa mi to podarilo aj minulé kolo a niekoľkokrát aj minulú sezónu, nebudem sa brániť takému označeniu. Ak to pomáha mužstvu, prečo nie.

Martin Januška po zápase. (Zdroj: archív hráča)
Martin Januška po zápase. (Zdroj: archív hráča) (Zdroj: (Zdroj: archív hráča))

O postupe sa zatiaľ nehovorí nahlas

V tabuľke ste aktuálne na prvom mieste. Je cieľom postup do 2.Ligy?

Tréner nám povedal, že by bolo skvelé hrať v prvej polovici.

Na postup nepomýšľame, aj keď sme si z toho samozrejme robili v kabíne žarty.

No netreba mať žiadne veľké vyhlásenia, je to kvalitná súťaž a musíme potvrdiť, že nejde iba o nováčikovské nadšenie a ísť od zápasu k zápasu.

V tejto sezóne sa vám darí aj v Slovnaft Cupe. Aké sú ambície v tejto pohárovej súťaži?

Naša ambícia v pohári bola aby sme sa prebojovali a hrali proti Spartaku Trnava, čo sa nám podarilo.

Tešíme sa, že sa môžeme porovnať s prvoligovým mužstvom.