Radosť hráčov Lučenca po derby s Fiľakovom.
Radosť hráčov Lučenca po derby s Fiľakovom. (Zdroj: Facebook / MŠK Novohrad Lučenec)
Titanilla Bőd|3. apr 2023 o 19:15

Oba góly padli v prvom polčase.

LUČENEC, FIĽAKOVO, BRATISLAVA. Štart do jarnej časti si oba kluby predstavovali inak. Novohradské derby III. ligy východ medzi FTC Fiľakovo a MŠK Novohrad Lučenec bolo dôležité aj z hľadiska boja o záchranu.

Lučenec zvíťazil na pôde rivala 2:0 a získal prvé jarné víťazstvo. Góly padli v rozpätí piatich minút, v 32. minúte skóroval Milan Michal Sučák, v 36. minúte pridal ďalší presný zásah Igor Kotora.

Fiľakovo je stále v nezávideniahodnej situácii na poslednom mieste tabuľky so ziskom 11 bodov.

Tréner hostí chválil fanúšikov

„V prvom polčase sme kontrolovali hru. Prvý gól sme dali po krásnej akcii, druhý po rohovom kope. Dvojgólové vedenie nám dodalo sebavedomie,“ uviedol tréner Lučenca János Vízteleky pre Sportnet.

„Po prestávke akoby mužstvo podvedome chcelo strážiť výsledok, ale celkovo sme zaslúžene zvíťazili, lebo domáci nemali ani jednu šancu,“ doplnil.

Domov»Futbalnet»Ako slepý s jednookým. Tréner po derby ponúkol rezignáciu, hráči i klub odmietli