Nice sa tesnou výhrou drží PSG, Lyon prehral a je naďalej na dne tabuľky

Momentka zo zápasu Lyon - Lille.
Momentka zo zápasu Lyon - Lille. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. nov 2023 o 21:03 (aktualizované 26. nov 2023 o 22:44)

Nice stráca na Parížanov jeden bod.

PARÍŽ. Futbalisti OSC Lille zvíťazili v dueli 13. kola francúzskej Ligue 1 na pôde Olympique Lyon 2:0 a figurujú na štvrtej priečke tabuľky.

Za lídrom PSG zaostávajú o sedem bodov. Súpera bratislavského Slovana v skupine EKL poslal v 28. minúte do vedenia Jonathan David. Triumf poistil v prvom polčase gólom aj Tiago Santos.

Hráči Stade Brest uspeli na ihrisku Montpellieru 3:1 a poskočili na siedmu priečku tabuľky. OGC Nice zdolalo FC Toulouse 1:0 a potvrdilo druhé miesto.

Jediný gól v stretnutí zaznamenal v 54. minúte nigérijský útočník Terem Moffi. Toulouse patrí 15. priečka v 18-člennej tabuľke.

V ďalších dueloch Metz uspel na ihrisku Lorientu 3:2 a zápas medzi Nantes a Le Havre sa skončil remízou 0:0.

Ligue 1 - 13. kolo:

Olympique Lyon - OSC Lille 0:2 (0:2)

Góly: 28. David, 32. Santos

Stade Rennes - Stade Reims 3:1 (1:1)

Góly: 5. Gouiri, 46. Bourigeaud, 66. Theate - 45.+2 Diakité

FC Lorient - FC Metz 2:3 (2:1)

Góly: 7. Faivre, 22. Kroupi – 1. Sabaly, 65. Traore, 83. Jallow (z 11 m)

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Nice sa tesnou výhrou drží PSG, Lyon prehral a je naďalej na dne tabuľky