Futbalisti PSG oslavujú gól.
Futbalisti PSG oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. sep 2024 o 23:19

Po úvodných troch kolách sú naďalej bez bodu futbalisti SCO Angers.

PARÍŽ. Futbalisti Parížu St. Germain zostávajú ako jediní v novej sezóne Ligue 1 stopercentní aj po 3. kole. V priamom súboji bezchybných tímov zdolali v nedeľu Lille na pôde súpera 3:1.

Skóre šlágru kola otvoril z pokutového kopu v 33. minúte Vitinha, o tri minúty rozvlnil sieť aj Bradley Barcola.

V 78. minúte Edon Zhegrova znížil, no v druhej minúte nadstavenia pridal poistku Randal Kolo Muani.

Slovenský obranca Milan Škriniar bol iba na lavičke náhradníkov.

Hráči RC Lens remizovali na pôde AS Monaco 1:1. Domácich poslal do vedenia v 84. minúte švajčiarsky stredopoliar Denis Zakaria.

Deľbu bodov zariadil v tretej minúte nadstaveného času druhého polčasu Poliak Przemyslaw Frankowski z pokutového kopu. Oba tímy majú na konte dve víťazstvá a jednu remízu.

Druhé víťazstvo za sebou zaznamenal AC Le Havre. Proti AJ Auxerre zvíťazil 2:1 a nadviazal na trojbodový zisk z ihriska St. Étienne (2:0).

Naopak, po troch dueloch sú naďalej bez bodu hráči SCO Angers, ktorí prehrali s OGC Nice 1:4.

Ligue 1 - 3. kolo:

OSC Lille - Paríž Saint-Germain 1:3 (0:2)

Góly: 78. Zhegrova - 33. Vitinha (z 11 m), 36. Barcola, 90.+2. Kolo Muani

AC Le Havre - AJ Auxerre 3:1 (1:1)

Góly: 23. Owusu (vlastný), 52. Ndiaye, 90.+6 Toure (z 11 m) - 17. Perrin. ČK: 45.+1 Hoever (Auxerre) po 2. ŽK.

SCO Angers - OGC Nice 1:4 (0:2)

Góly: 67. Abdelli (z 11 m) - 72. a 85. Guessand, 6. Ndayishimiye, 25. Boudaoui. ČK: 65. Bombito (Nice) po 2. ŽK.

Stade Reims - Stade Rennes 2:1 (1:1)

Góly: 41. Ito, 48. Diakite - 13. Ostigard

AS Monaco - RC Lens 1:1 (0:0)

Góly: 84. Zakaria - 90.+3 Frankowski (z 11 m)

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Futbalisti PSG uspeli v šlágri kola, Škriniar zápas sledoval len z lavičky náhradníkov