Sainey Nije v opatere lekárov.
Sainey Nije v opatere lekárov. (Autor: FB/DAC Dunajská Streda)
TASR|30. jún 2022 o 20:20

Dunajská Streda si v príprave zmerala sily s maďarským Paksom.

BRATISLAVA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s maďarským Paksi FC 1:3.

Jediný gól fortunaligistu v generálke pred štartom novej sezóny strelil Dominik Veselovský, ktorý v 7. minúte otvoril skóre zápasu.

Stretnutie poznačil kolaps hráča Dunajskej Stredy Saineya Nijeho, ktorý sa v 41. minúte zvalil na trávnik a skolaboval.

Hráča, ktorý na konci septembra minulého roku utrpel vážne zranenie lebky, musela ratovať záchranná služba.

Jeho kolaps zrejme súvisí s vysokými teplotami, ktoré dnes na Slovensku vládli.

Ako informoval dunajskostredský klub na sociálnej sieti Facebook, rodák z Gambie strávi dnešnú noc na pozorovaní v nemocnici.

V rámci prípravy dnes neuspel ani MFK Ružomberok, ktorý podľahol doma poľskému tímu GKS Katovice 0:2.

Prípravné zápasy:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Paksi FC 1:3 (1:0)

Góly: 7. Veselovský - 52. J. Szabó, 73. Böde, 84. B. Szabó

MFK Ružomberok - GKS Katovice 0:2 (0:0)

Góly: 71. Rognič, 90. Szwedzik

FK Napredak Kruševac - MFK Skalica 1:1

Góly:

Domov»Futbalnet»Pred pár mesiacmi utrpel vážne zranenie lebky. Legionár Dunajskej Stredy v zápase skolaboval