V Mníchove šokoval Nemcov. Opora DAC odchádza do Bundesligy

András Schäfer. (Autor: TASR)
Titanilla Bőd, tasr|19. jan 2022 o 21:28 (aktualizované 21. jan 2022 o 10:38)

V Nemecku už podpísal zmluvu.

DUNAJSKÁ STREDA, BERLÍN. Maďarský futbalista András Schäfer po dvoch rokoch opúšťa FC DAC 1904 Dunajská Streda a prestupuje do Unionu Berlín.

Vedenie fortunaligistu sa dohodlo s piatym tímom nemeckej Bundesligy na prestupe 15-násobného maďarského reprezentanta. Informoval o tom web DAC-u.

Schäfer má za sebou skvelý rok, keď s Dunajskou Stredou získal druhé miesto vo Fortuna lige a v drese maďarskej reprezentácie na EURO zažiaril v „skupine smrti“.

Stabilný výkon podal proti Portugalsku i Francúzsku, no v pamäti ostane najmä jeho gól proti Nemecku do siete Manuela Neuera. V zápase v Mníchove Maďari napokon remizovali 2:2 a zo skupiny nepostúpili.

Schäfer sa však udomácnil v národnom tíme a jeho výkony mu priniesli aj prvenstvo v ankete o hráča roka v Maďarsku.

O jeho prípadnom prestupe sa objavili šumy už aj v predchádzajúcich týždňoch, najčastejšie v súvislosti s Galatasarayom.

Schäfer po úspešnom absolvovaní zdravotných testov podpísal s Unionom Berlín zmluvu.

„András má za sebou fantastické obdobie, počas ktorého ho spoznala futbalová Európa. Ako klub sme veľmi hrdí, že sme opäť raz prispeli k rozvoju hráča, ktorý sa dostal na úroveň jednej z top líg,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Schäfer v aktuálnej sezóne nastúpil v 17 ligových zápasoch a zaznamenal tri góly a tri asistencie.

Špecializovaný portál Transfermarkt odhaduje jeho hodnotu na 1,6 milióna eur. 

Tabuľka Bundesligy

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: