(0:1, 2:2, 0:1)

Juraj Slafkovský dal fanúšičke puk na MS v  hokeji 2022.
Juraj Slafkovský dal fanúšičke puk na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|13. máj 2022 o 18:55

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Francúzsko v skupine A na MS v hokeji 2022.

PEKING. Slovenskí reprezentanti zvíťazili v prvom zápase skupiny A na MS v hokeji 2022 vo Fínsku nad Francúzskom 4:2.

Viedli gólmi Pavla Regendu a Tomáša Tatara 2:0, no Francúzi v druhej tretine vyťažili z defenzívnych zaváhaní súpera a vyrovnali na 2:2.

Ešte pred druhou prestávkou však Samuel Takáč skóroval na 3:2 a rozhodol o slovenskom víťazstve. Počas hry Francúzov bez brankára strelil Regenda štvrtý gól slovenského tímu.

Slovenskí hokejisti sa v Helsinkách mohli spoľahnúť na výraznú podporu fanúšikov, ktorí ich hnali dopredu.

Zaujala aj situácia na začiatku zápasu, keď si fanúšička vypýtala puk od Juraja Slafkovského. Nakoniec ho aj dostala.

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022.

Slovenskí fanúšikovia na MS v hokeji 2022.
Slovenskí fanúšikovia na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Pavol Regenda strieľa gól v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022.
Pavol Regenda strieľa gól v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Tomáš Tatar strieľa gól v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022.
Tomáš Tatar strieľa gól v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Tomáš Tatar sa teší po strelenom góle na MS v hokeji 2022.
Tomáš Tatar sa teší po strelenom góle na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Samuel Takáč strieľa gól v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022.
Samuel Takáč strieľa gól v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Samuel Takáč sa teší po strelenom góle na MS v hokeji 2022.
Samuel Takáč sa teší po strelenom góle na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle na MS v hokeji 2022.
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Patrik Rybár na MS v hokeji 2022.
Patrik Rybár na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Slovenskí hokejisti po zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022.
Slovenskí hokejisti po zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)

Domov»MS v hokeji 2022»FOTO: Fanúšikovia vytvorili Slovákom domáce prostredie, od Slafkovského chceli puk