Samuel Takáč oslavuje so striedačkou tretí gól.
Samuel Takáč oslavuje so striedačkou tretí gól. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. máj 2022 o 18:17

Slovenskí hokejisti v úvode MS zdolali Francúzov.

HELSINKI. Dobrý rozbeh, dráma a napokon šťastný koniec. Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou úspešný vstup do majstrovstiev sveta vo Fínsku. V úvodnom zápase A-skupiny vyhrali zverenci Craiga Ramsayho nad Francúzskom 4:2.

Slováci viedli 2:0 po góloch Regendu a kapitána Tatara, súper však vyrovnal a v druhej tretine sa začínalo akoby odznova. Dôležitý gól strelil v 39. minúte Takáč.

V tretej tretine sa skóre dlho nemenilo, až pri hre Francúzov bez brankára potvrdil víťazstvo do prázdnej bránky druhým gólom v zápase Regenda.

Kto zo Slovákov najviac zaujal, od koho ste čakali viac? Oznámkujte slovenských hokejistov za výkon proti Francúzom. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Domov»MS v hokeji 2022»Kto zaujal, kto mohol ukázať viac? Oznámkujte hokejistov za výkon na MS