Radosť hráčov Senice po strelení úvodného gólu.
Radosť hráčov Senice po strelení úvodného gólu. (Autor: Martin Palkovič - TASR)
SITA|6. apr 2019 o 19:41

Zlaté Moravce dobehli Podbrezovú

MYJAVA. Posledný tím futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 zo Senice sa razantne prihlásil do súboja o záchranu, na myjavskom ihrisku zvíťazil nad Trenčínom 3:2 v sobotňajšom zápase 3. kola skupiny o záchranu.

Senica prekvapila Trenčín

Úvodný gól padol v 27. minúte po komunikačnej chybe medzi brankárom Denisom Chudým a Marianom Pišojom, ktorý iba tesne predtým vystriedal Petra Kleščíka.

Pred prestávkou pridal druhý zásah z pokutového kopu Carlos Silveira Da Graca Kay.

Po zmene strán pridal tretí gól hostí Filip Dangubič, Trečania potom zápas už len zdramatizovali - striedajúci Joey Sleegers a Hamza Čatakovič skorigovali na 2:3.

Seničania bodovali naplno prvýkrát od 15. kola, keď 10. novembra 2018 uspeli v Podbrezovej.

Zápas skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige AS Trenčín - FK Senica: fotogaléria

6.4.2019

Boj o siedme miesto nemal víťaza

Hráči Spartaka Trnava remizovali s FC Nitra 1:1. Obaja súperi ašpirujú na konečné siedme miesto tabuľky, ktoré za istých okolností môže znamenať boj o pohárovú Európu pre nasledujúci súťažný ročník.

Bližšie k zisku troch bodov boli Trnavčania, ktorí sa dostali do vedenia tesne po prestávke gólom striedajúceho Kubilaya Yilmaza, ale o dve minúty neskôr na konečných 1:1 vyrovnal Marián Chobot.

Zlaté Moravce sa dotiahli na Podbrezovú

V dôležitom súboji o záchranu Zlaté Moravce zdolali Podbrezovú 2:1. Všetky góly padli až po zmene strán.

Do vedenia sa dostali hostia dorážkou Alexandra Mojžiša, lenže strelec prvého gólu onedlho zahral vo vlastnej šestnástke rukou a Tomáš Ďubek sa z pokutového kopu v 70. min nemýlil.

Domáci dokoncali obrat v 73. minúte, rozhodol niekdajší hráč Podbrezovej Martin Válovčan.

ViOn zvíťazil v druhom zápase po sebe a na svojho sobotňajšieho súpera sa už bodovo dotiahol.

Fortuna liga - 3. kolo nadstavbovej časti, skupina o udržanie sa:

AS Trenčín - FK Senica 2:3 (0:2)

Góly: 71. Sleegers, 83. Čatakovič - 27. E. Ramírez, 36. C. Da Graca Kay (z pok. kopu), 50. Dangubič

/hralo sa v Myjave/

ŽK: 35. Mašovič, 54. Paur - 74. Asmah, rozhodovali: Kružliak - Vorel, Chládek

Trenčín: D. Chudý - A. Slávik, Mašovič, Kleščík (20. Pišoja, 54. Sleegers), Yem - Zubairu, Bukari, Čatakovič - Roguljič, Paur, Corryn (43. Van Arhem)

Senica: Taborda - Asmah, R. Dias, C. Da Graca Kay, Krč - El Moudane, Dangubič (73. Azankpo) - Tešija (90.+ Dubois), Klapan, Castaňeda (84. Zezinho) - E. Ramírez

FC Spartak Trnava - FC Nitra 1:1 (0:0)

Góly: 52. Yilmaz - 54. Chobot

ŽK: 63. Markoski - 41. Machovec, 86. Macho, 89. Dubeň, 90.+ Sokovič, rozhodovali: Marhefka - Brnko, Hrmo

Trnava: Bolek - M. Turňa, Abena, Janečka, Čonka (64. A. Sloboda) - Miesenböck, Lovat, Grendel, Markoski (83. Ashiru) - Dudl, Depetris (46. Yilmaz)

Nitra: Pindroch - M. Dubeň, Niba, Bilovský, Ján Chovanec - Chobot (73. Šurnovský), Machovec (79. Macho), Charizopulos, Gatarič (88. Vrábeľ) - P. Farkaš, Sokovič

Hlasy po zápase

Michal Ščasný, tréner Trnavy: "Chlapci nechali na ihrisku všetko, čo mohli. Hrali sme do zabezpečenej obrany Nitry, mali sme šance na víťazstvo, no gól sme si dali po chybe Dudla. Nemyslím si, že remíza bola spravodlivá."

Michal Kuruc, tréner Nitry: "Tento týždeň sme videli Trnavu v pohári. S výsledkom nie sme spokojní, pretože dlho sme v lige nevyhrali. Chlapci boli v defenzíve zodpovední, ale dopredu to nebolo také, aké sme chceli. Bojovali sme celý zápas zodpovedne a myslím si, že remíza je spravodlivá."

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble- FK Železiarne Podbrezová 2:1 (0:0)

Góly: 70. Ďubek (z pok. kopu), 73. Válovčan - 64. A. Mojžiš

ŽK: 64. Kwin, 74. Ďubek, 86. Grozdanowski - 19. Wiezik, 27. Leško, 69. A. Mojžiš, 74. Kiwior, 76. Špyrka, 90.+ Hlohovský, rozhodovali: Chmura - P. Bednár, Žákech

Zlaté Moravce: A. Chovan - Čögley, Kwin, Asanovič, Brašeň - Grozdanovsk (89. Práznovský) - Orávik (59. Kelez) - Ďubek, B. Ľupták (66. Karlík), Válovčan - Dočekal

Podbrezová: M. Vantruba - Obročník, Kiwior, M. Oravec, A. Mojžiš - Viazanko, Bartoš (76. Paraj) - Leško, Špyrka (80. Olatunji), Hlohovský - Wiezik

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Sme veľmi radi, že sme potvrdili tri body z Trnavy. Po inkasovanom góle hráči nesklonili hlavy, bojovali a zápas otočili. Toto víťazstvo má pre nás veľkú cenu. Verím, že nebudeme tým mužstvom, ktoré opustí Fortuna ligu."

Vladimir Veselý, tréner Podbrezovej: "V sobotu sme veľa futbalovej krásy nevideli. Bolo to veľmi bojovné stretnutie. V druhom polčase sme sa dostali do vedenia, urobili sme však dve chyby, ktoré domáci využili. Ideme ďalej."

Domov»Futbalnet»Posledná Senica prekvapila Trenčín, boj o udržanie sa výrazne zdramatizoval