Esteban Ocon

Francúzsko

Alpine

+ 0,839 s

BARCELONA. Britský pretekár formuly 1 Lewis Hamilton vyhral kvalifikáciu pred Veľkou cenu Španielska.

Jazdec tímu Mercedes dosiahol jubilejnú 100. pole position v kariére a v nedeľu zabojuje o piaty triumf v sérii na okruhu Catalunya.

Na druhom mieste skončil Holanďan Max Verstappen na Red Bulle a tretiu priečku si vybojoval Hamiltonov tímový kolega Fín Valtteri Bottas.

Tridsaťšesťročný Brit vedie v historickom rebríčku už o 32 kvalifikačných víťazstiev pred Nemcom Michaelom Schumacherom.

Zaujímavosťou je, že Schumacher získal svoju poslednú pole postion v roku 2006, vtedy nemal Hamilton na konte ani jednu víťaznú kvalifikáciu.

"Som nesmierne poctený, že som sa dostal na číslo 100. Cítim sa, ako keby to bola moja prvá pole position," citoval Hamiltona portál autosport.com.

Domov»Formula 1»Keď Schumacher vytvoril rekord, Hamilton mal nulu. Teraz sa zapísal do histórie