Dalilah Muhammadová (vľavo).
Dalilah Muhammadová (vľavo). (Autor: TASR/AP)
TASR|4. okt 2019 o 21:10

Olympijská šampiónka potvrdila formu.

DAUHA. Američanka Dalilah Muhammadová vylepšila vo finále behu na 400 metrov prekážok na atletických majstrovstvách sveta v Dauhe svoj vlastný svetový rekord.

Jeho nová hodnota je 52,16 sekundy, o štyri stotiny lepšia ako predchádzajúceho.

Striebro získala ďalšia Američanka Sydney McLaughlinová v čase 52,23 sekundy a bronz Rushell Claytonová z Jamajky (53,74 s).

Muhammadová stanovila predchádzajúci svetový rekord iba tento rok, 28. júla na domácom šampionáte v meste Dez Moines v Iowe.

Všetky tri čerstvé medailistky si vylepšili osobné rekordy, štvrtá Švajčiarka Sprungerová zlepšila aj národné maximum.

Úradujúca olympijská šampiónka v tejto disciplíne zároveň získala premiérové zlato na majstrovstvách sveta, v zbierke už má dve striebra.

Keňan Conseslus Kipruto vybojoval v najtesnejšom súboji v histórii v behu na 3000 metrov prekážok zlato. Zvíťazil vo svetovom výkone roka 8:01,35 minúty iba jednu stotinu sekundy pred Etiópčanom Lamechom Girmom.

Katarskému výškarovi Mutazovi Essovi Baršimovi sa podarilo prvýkrát zaplniť a rozburácať divákov v Dauhe, doma získal zlato vo svetovom výkone roka 237 centimetra.