Eric Staal vymenený do Montrealu Canadiens!

Oh My Hockey|26. mar 2021 o 20:40

Len pred pár chvíľami sme vám priniesli informáciu o tom, že bude Eric Staal čoskoro vymenený s tým, že favoritom na jeho zisk sú Montreal Canadiens. Olej do ohňa špekulácií pridal Kyle Okposo, ktorý povedal, že o tom Sabres vedeli už pred tréningom.

Všetky tieto správy majú rozuzlenie. Eric Staal skutočne prestupuje. Získali ho Montreal Canadiens výmenou za voľbu v treťom a piatom kole najbližšieho draftu. Habs táto strata pravdepodobne bolieť nebude, veď v oboch kolách ešte majú ďalšie dve voľby získané v predošlých obchodoch.

Staalov angažmán v Buffale trval len pol roka. 17. septembra ho tu poslali Minnesota Wild. Kanadský veterán má v zmluve modifikovanú klauzulu o nevymeniteľnosti, podľa ktorej mohol vypísať zoznam desiatich klubov, kam ho manažment Sabres nemohol poslať. Je na konci dvojročného kontraktu s ročným platom vo výške 3,25 mil. dolárov. Buffalo si z platu nechá 50%.

V ročníku 2020/21 si Staal obliekol dres Sabres celkom 32-krát. Z odohraných stretnutí však vyťažil iba desiatku bodov za tri góly a sedem asistencií, čo mu stačilo na šieste miesto tímového bodovania.

Nachádzate sa tu: