Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš
(Autor: MŠK Žilina)
Ivan Mriška|23. máj 2021 o 20:10

Žilina B zdolala Bardejov 3:0.

ŽILINA. Posledný zápas sezóny v II. lige sa hral netradične v nedeľu. V priamom súboji o záchranu sa stretli Žilina B a Bardejov.

Domáci nastúpili posilnení o piatich hráčov z prvého tímu, čo sa prejavilo hneď v prvom polčase.

Žilinčania sa ujali vedenia 2:0 po góloch legionára Taofiq Jibrila a Jakuba Paura.

Bardejovčania bojovali, po zmene strán mali tri čisté gólové šance. Proti však bol výborný brankár Žiliny Ľubomír Belko.

Nepremenené príležitosti Bardejovčanov trestal Ján Minárik, ktorý upravil na konečných 3:0.

„Do zápasu sme vstúpili výborne, dominovali sme a nedali sme aj ďalšie šance. V druhom polčase hostia hru otvorili, ale tretí gól ich zlomil.

Som rád, že sme to dotiahli do víťazného konca a uchovali si druholigovú príslušnosť aj pre budúci rok. Mrzí len, že sme museli čakať do posledného kola,“ povedal po zápase pre FutbalnetTV tréner Žiliny B Vladimír Veselý.

Žilinčania vyhrali rozdielom triedy zaslúžene. Najmä za výkon v prvom dejstve. „Kľúčové bolo, že prišli chlapci z áčka. Sú kvalita, vzpruha pre mladých chlapcov, mali sa o koho oprieť. Veľmi nám pomohli,“ dodal.

O spravodlivom výsledku hovoril po zápase aj tréner hostí.

„Žilinčania sú lepšie trénovaní, kvalitnejšie mužstvo. My sme však prišli bojovať a v druhom polčase sme podali dobrý výkon. Škoda chýb z toho prvého. Dúfal som, že dáme nejaký gól a bude to napínavejšie, mali sme však smolu. Taký je ale futbal,“ povedal kouč Bardejova Bobi Stojkoski.

Bardejov po trpkej prehre vypadáva do tretej ligy. Východniari však veria, že sa môže stať niečo neočakávané a nakoniec sa do nižšej súťaže budú porúčať len najhoršie dva celky.

„Neviem či tak bude, stále čakáme, možno sa stane niečo pozitívne,“ dodal Stojkoski.

Tabuľka

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články