Momentka zo zápasu.
Momentka zo zápasu. (Autor: TJ Družstevník Nový Tekov)
Ivan Mriška|7. sep 2021 o 18:04

Rozhodca zápas predčasne ukončil.

NOVÝ TEKOV. V piatom kole šiestej ligy ObFZ Levice na seba narazili TJ Družstevník Nový Tekov a TJ Družstevník Tekovské Lužany.

Susedia v tabuľke hrali v šlágri kola výborný futbal, zatienil ho však incident z 85. minúty.

„Na ihrisko vybehol divák, ktorý fyzicky napadol domáceho hráča s číslom 16. Po konzultácii a potvrdení inzultácie s postranným arbitrom som sa pre bezpečnosť rozhodol duel predčasne ukončiť,“ informoval hlavný rozhodca stretnutia Peter Havran.

Došlo k potýčkam

Podľa neho bola atmosféra natoľko vypätá, že hrozili ďalšie zranenia. „Došlo k viacerým potýčkam, pokračovať ďalej už nechceli ani domáci hráči,“ dodal.

Udalosti sa udiali za stavu 2:2. Do prestávky si hostia z Tekovských Lužian vypracovali vedenie 2:0, no za osem minút druhého polčasu o neho prišli.

Domáci futbalisti Nového Tekova strelili aj ďalší gól, ale ten pre postavenie mimo hry neplatil.

„Dotyčný divák vraj bránil svojho brata, ktorý bol faulovaný. Stalo sa, čo sa stalo a ideme ďalej, emócie patria k futbalu. Po predčasnom konci si všetci podali ruky a posedeli pri pive,“ opísal domáci funkcionár TJ Družstevník Nový Tekov Marián Kubinec.

Zápas mal podľa neho veľkú kvalitu a napínavý priebeh.

„Bola tam istá rivalita, pretože chalani sa poznajú. Incident sa však nestal, pretože by bol nejaký problém. Jednoducho sa neudržali nervy na uzde. Také veci ale patria k futbalu a netreba to preháňať, nikomu sa nič vážne nestalo.

Sme spriatelené kluby, hráme spolu aj prípravné zápasy. A určite v tom kamarátstve budeme pokračovať,“ dodal.

Bude sa dohrávať?

Udalosťami z víkendového stretnutia Nový Tekov - Tekovské Lužany sa Športovo-technická a Disciplinárna komisia ObFZ Levice budú zaoberať vo štvrtok.

Na zväze sa rozhodne, či sa bude posledných päť minút dohrávať, či zostane výsledok v platnosti alebo bude duel kontumovaný.

„Rozoberať sa bude aj to, či hlavný rozhodca ukončil duel správne a nedalo sa v ňom pokračovať,“ načrtla sekretárka ObFZ Levice Margita Alakšová.

„Uvidíme, kto a či dostane tresty. Osobne si nemyslím, že sa bude dohrávať posledných päť minút,“ uzavrel Marián Kubinec.