Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Dávid sa vracia na miesto činu. Most je v laufe a ide mu karta, hovorí

Trénera Petra Dávida čaká špecifický duel. Iuventu povedie v Moste, kde strávil tri a pol roka. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 9. okt 2019 o 00:00

Dosiaľ stopercentnú Iuventu Michalovce čaká priamy súboj o prvé miesto.

MICHALOVCE. Hádzanárky michalovskej Iuventy podľa očakávania zatiaľ kráčajú česko-slovenskou súťažou bez zaváhania.

Po piatich kolách MOL ligy sú na vedúcej priečke tabuľky o skóre pred druhým Mostom.

A práve tieto dva tímy na seba narazia už v stredu na pôde českého majstra.

Keďže DHK Baník aj Iuventa budú mať počas víkendu povinnosti v európskych pohárových súťažiach, šláger celej jesene sa uskutoční uprostred pracovného týždňa.

Zemplínčanky čakajú na víťazstvo v Moste už viac než tri roky.

Naposledy na západe Čiech triumfovali ešte v marci 2016 po výsledku 30:25, odvtedy tam dokázali z troch zápasov vydolovať iba bod.

Očakáva vysoké tempo zápasu

Zaujímavé je, že vo všetkých týchto dueloch viedol Baník Peter Dávid, ktorý však už teraz bude stáť na opačnej strane, keďže v lete sa upísal Iuvente.

„Tento zápas bude mať pre mňa úplne iný náboj, predsa v Moste som strávil tri a pol roka. Teším sa na návrat a verím, že bude úspešný,“ rozhovoril sa Dávid, ktorý družstvo českého šampióna pozná veľmi dobre, a to by jeho súčasné zverenky mohli využiť v stredajšom priamom súboji o prvé miesto.

„Po mojom odchode došlo v Moste k nejakým zmenám v hre. Najväčšou je asi tá, že počas zápasov často striedajú a do diania takmer vždy zapájajú všetky hráčky z lavičky. Na ich hernom prejave som si všimol aj to, že stále idú do rizika, či už je to v prvej alebo druhej vlne.“

Rodák z Malaciek si myslí, že „černí andělé“ sa ani proti Iuvente neodklonia od toho, čo predvádzali doteraz v zápasoch Ligy majstrov či domácej súťaže.

„Vydali sa na určitú cestu, ktorá im zatiaľ prináša úspech. Očakávam, že domáce budú hrať vo vysokom tempe a budú chcieť udávať tón zápasu od prvej do poslednej minúty.“

Verí, že sa vyvarujú výpadkom

Michalovce aj Most sa na šláger naladili víťazstvami.

Oveľa cennejšie však dosiahol Baník, ktorý v úvodnom vystúpení v skupinovej fáze LM naplno zabodoval v Ľubľane s RK Krim Mercator aj s Mariannom Rebičovou v zostave po výsledku 31:29, kým Iuventa si v intelige doma hravo poradila s Bánovcami nad Bebravou 46:20.

„Čaká nás veľmi, ale ozaj veľmi ťažký zápas,“ vyriekol Dávid a pokračoval: „Most je momentálne v laufe a ide mu karta. My sme stále na začiatku cesty a káder iba budujeme. Naším najväčším problémom je, že nevieme udržať výkonnosť počas celého zápasu a vždy sa v našej hre objavia hluché pasáže. Dúfam, že v Moste takýchto výpadkov budeme mať čo najmenej.“

Úspešný výsledok z Mostu by bol pre žlto-modré aj dobrou vzpruhou pred sobotňajším domácim stretnutím 2. kola Pohára EHF s francúzskym OGC Nice Cote d´Azur Handball.

A netreba zabúdať ani na to, že sa hrá o prvé miesto tabuľky.

„Tú aktuálne až tak neriešime, pretože do konca súťaže je ešte ďaleko, ale klamal by som, keby som hovoril, že nejde o nič. Je to prestížny duel dvoch popredných tímov ligy a v ňom chceme byť úspešní. Víťazstvo v Moste by ma veľmi potešilo,“ dodal michalovský tréner.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články