Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dávid objavil všetky lesné chodníčky, Trúnková korčuľovala aj bicyklovala

Hádzanárky Iuventy začali opäť zarezávať. Halu využívať nemôžu, trénujú po skupinkách. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 8. máj 2020 o 13:17

Iuventa obnovila tréningový proces.

Hádzanárky michalovskej Iuventy v príprave: fotogaléria

8.5.2020

MICHALOVCE. Nielen michalovskí futbalisti, ale už aj hádzanárky po ďalšom uvoľnení opatrení znovu rozbehli spoločný tréningový proces.

Úradujúce slovenské majsterky sa sedem týždňov pripravovali individuálne, keď im tréneri pravidelne posielali tréningové úlohy.

Od prvého májového pondelka už tento režim neplatí, hráčky Iuventy sa opäť zišli v Michalovciach, kde už zarezávajú pod drobnohľadom Petra Dávida, ktorému asistujú Ján Lajčák a kondičná trénerka Milica Tomková.

Čakajú ich dva trojtýždňové bloky

Družstvo z metropoly Zemplína odštartovalo v pondelok prvý z dvoch trojtýždňových blokov, medzi ktorými dostanú hráčky týždeň voľna.

„Trénovať budeme každý deň okrem víkendov. Samozrejme, po skupinkách a bez kontaktu. Teda tak, ako to máme povolené. Keďže halu zatiaľ využívať nemôžeme, chodíme na atletickú dráhu aj na ihrisko s umelou trávou v areáli jednej z miestnych základných škôl. Okrem toho si dievčatá prípravu tiež spestrili i behom v lese pri Zemplínskej šírave,“ prezradil kormidelník Peter Dávid, ktorého by veľmi potešilo, ak by od júna mohli trénovať už aj v Chemkostav aréne.

„Pevne verím, že dovtedy sa ďalšie opatrenia uvoľnia a budeme môcť robiť aj nejaké cvičenia s loptou v našej hale. Ostrú letnú prípravu plánujeme začať 6. júla.“

Dávid predchádzajúce týždne strávil na Záhorí, teda v regióne, odkiaľ pochádza. Zveril sa nám, že ho už poriadne svrbeli ruky.

„Som rád, že konečne sme začali trénovať, lebo doma som sa už poriadne nudil. Dlhé dni počas karantény som si krátil turistikou. Neďaleko domu máme krásne lesy, ktoré som celé pochodil. Objavil som asi všetky lesné chodníčky,“ zasmial sa 52-ročný rodák z Malaciek.

Každým dňom sa cíti lepšie

Iuventa však netrénuje v kompletnom zložení.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.