0 - 5
(0:3, 0:1, 0:1)

Online prenos: Čína - Kanada na ZOH 2022

Čína - Kanada: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej).
Čína - Kanada: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej). (Autor: Sportnet)
Sportnet|13. feb 2022 o 11:10

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z hokejového zápasu ZOH 2022 v Pekingu: Čína - Kanada.

PEKING. Čína a Kanada dnes hrali zápas v rámci skupiny A hokejového turnaja na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Kanaďania vyhrali jednoznačne 5:0.

Pozrite si tiež celkový program hokejového turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE PRENOS: Čína - Kanada (LIVE hokej na ZOH 2022 dnes, skupina A)

Olympijské Hry - muži Skupina A 2021/2022
13.02.2022 o 14:10
Čína
0:5
60' minúta
Ukončený
Kanada
Prehľad
Góly a asistencie: 3. Street (Johnson, O'Dell), 7. Tambellini (A. Grant, Wotherspoon), 11. O'Dell (Ho-Sang, Wotherspoon), 39. Johnson (Demers, Weal), 47. C. Knight (Power, Ho-Sang). Rozhodca: Ansons (LAT), Bruggeman (USA) – Hynek (CZE), Lazarev (RUS).
Stretnutie medzi domácou Čínou a Kanadou zvládlo podľa očakávaní lepšie zvládlo druhé menované mužstvo. Javorové listy si s domácimi poadili hravo 5:0, keď sa postupne presadili Street, Tambellini, O'Dell, Johnson a Knight. Číňania pôsobili v prvej tretine úplne stratení, no s pribúdajúcim časom sa viac a viac dostali do zápasu. Na strelenie gólu im to však nestačilo a Tomkins si dnes udržal na svojom konte 0. S týmto konštatovaním Vám ešte pekný záver víkendu od klávesnice želá Adam Pančák.

59:35
Vylúčenie v tíme Kanada (Jordan Weal – 2 min., hákovanie).
59:23
Vylúčenie v tíme Čína (Denis Osipov – 2 min., hákovanie).
59:03
Kanaďanom sa v tejto presilovke nedarí udržať na dlhšie v útočnom pásme. Tentoraz sa neujalo ani nastrelenie Powera.
57:52
Vylúčenie v tíme Čína (Jake Chelios – 2 min., podrazenie).
56:53
importantKanaďania mohli ešte navýšiť svoje vedenie, keď sa dostali do prečíslenia 2 na 1, avšak prihrávka Staala na Ho-Sanga neprešla.
56:00
Dlhšie sa neprerušuje, duel sa už len dohráva a Kanaďania sa môžu v kľude sústrediť na osemfinále.
54:34
V týchto minútach to vyzerá už ako tréningový zápas. Číňania sa snažia vybojovať zo všetkých síl aspoň jeden strelený gól do siete Kanady.
54:12
Barberio príklepom mieril len do dobre postaveného O'Briena.
53:20
Zatiaľ čo sú Číňania aktívni v útočnom pásme ja len pridám jednu zaujímavosť. Keďže počítame s tým, že Kanada dnes už vyhrá za 3 body, tak si zahrá v osemfinále opäť proti Číne. Pri následnom postupe do štvrťfinále by to bol pre javorové listy zápas proti Švédsku.
52:20
importantVeľmi pekne to teraz skúšal Power, keď sa natlačil až pred bránu a skúsil bekendové zakončenie na brankára O'Briena, ten je však pozorný.
51:20
Český čiarový rozhodca Hynek teraz schytal puk do tváre. Nepríjemne vyzerajúci moment, ale našťastie neznamená koniec pre Hyneka v tomto dueli, pokračuje ďalej.
51:05
Strely na bránku Čína 24:35 Kanada
50:02
Strelia Číňania aspon jeden gól do kanadskej siete?
49:42
Vylúčenie v tíme Kanada (Eric O'Dell – 2 min., hrubosť).
48:48
Kanaďania naďalej v útočnom pásme Číny, tentoraz strelecký pokus Tambelliniho minul bránu len o malý kúsok.
46:23
46:23
goalKanada dala gól!
Ako jednoducho dokážu využiť presilovú hru javorové listy nám práve v tejto chvíli ukázali. Owen Power sa pohral s pukom na modrej čiare a následne ho nahodil pred bránu kde ho tečoval CORBAN KNIGHT a je z toho vedenie už o päť gólov. Asistencie: Power, Ho-Sang.
44:52
O'Dell takmer zaznamenal svoj druhý gól v tomto stretnutí, keď sa pokúšal tečovať strelu Weala.
44:25
Vylúčenie v tíme Čína (Cory Kane – 2 min., nedovolené bránenie).
43:33
importantGólman O'Brien vyrazil puk len pred seba, kde sa poň naťahoval Stall. Dorážka ale skončila mimo bránu.
42:35
Čína sa snaží silou mocou streliť pre domácich fanúšikov aspoň jeden gól, zatiaľ neúspešne.
40:55
Číňania vstúpili do záverečnej tretiny rovnako ako do tej druhej, aktívnejšie než Kanaďania, avšak bez zakončenia.

Vyhrané vhadzovania Čína 18:17 Kanada
Je za nami aj prostredná časť hry tohto duelu, v ktorej sme videli len jeden gól a to po strele medzi betóny od Kanaďana Johnsona, ktorý zvýšil vedenie svojho mužstva už na 4:0. Číňania pôsobili lepším dojmom ako v prvej tretine, no na gól to naďalej nesačilo. Záverečná tretina sa začne približne o 15:49.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:03
38:03
Tak javorové listy sa napokon predsa dočkali gólu v prostrednej tretine. Demers po peknej prihrávke cez celé pásmo našiel KENTA JOHNSONA, ktorý strelou z ľavej strany trafil presne medzi O'Brienove betóny. Asistencie: Demers, Weal.
37:03
importantDobrá prihrávka Wereka spoza brány na jedného zo spoluhráčov, avšak strela z prvej mieri nepresne.
36:27
Kanaďania sa ubránili.
34:27
Vylúčenie v tíme Kanada (Mark Barberio – 2 min., krosček).
34:27
Strela jedného z Číňanov končí po zákroku Tomkinsa na ochrannej sieti.
33:34
importantPri Číňanoch teraz stálo všetko štastie, keď po strele jedného z Kanaďanov skončila strela po zákroku O'Briena na brvne.
32:15
importantPo Powerovom nahodení pred bránu čínskeho gólmana sa do zakončenia po otočke dostal Stall, O'Brien pozorný.
30:43
Dostali sme sa už do druhej polovice tohto stretnutia a môžeme konštatovať, že aj keď nie úplne, tak aspoň čiastočne hrajú Číňania očosi lepšie ako tomu bolo v prvej tretine.
29:57
Kanaďania sa držia v útočnom pásme a počas svojho útočenia dokázali dokonca prestriedať celú formáciu.
29:20
Strely na bránu: Čína 13:22 Kanada
Na ploche sledujeme aktuálne opravu kanadsekj svätyne, ktorá nechcel držať spoločne s ľadom. Problém je už ale vyriešený.
28:54
Hralo sa dlhšie bez prerušenia, hru teraz prerušil až po nahodení Kanaďanov domáci brankár O'Brien. Nasleduje reklamná prestávka.
27:02
Sledujeme množstvo tvrdých zákrokov na oboch stranách, arbitri ale takýto štýl hry zatiaľ púšťajú bez vylúčenia.
26:01
Zdá sa, že druhú tretinu začali Kanaďania ležerným spôsobom a není na nich vidieť takú bojovnosť ako v prvej časti zápasu.
24:33
Vylúčenie v tíme Čína (Ethan Werek – 2 min., nedovolené bránenie).
24:12
importantPo strele domáceho Sproula zazvonila tyč za Tomkinsom. Ani šťastie dnes nehrá s Číňanmi.
23:15
Prvých 45 sekúnd presilovky Číňania celkom statočne hrali vo svojom útočnom pásme, gól z toho ale nie je a Kanada sa oslobodzuje.
22:37
Vylúčenie v tíme Kanada (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Joshua Ho-Sang.
22:21
Aj v momente, keď chcú Číňania hrať v obrannom pásme Kanady tak je to zväčša hra na náhodu.
21:03
importantČíňania sa dostali v pásme Kanaďanov dostali k niekoľkým streleckým pokusom.

Zákroky brankára Čína 15:10 Kanada
Je za nami prvá tretina zápasu, ktorý by sa dal pokojne prirovnať k súboju Dávida s Goliášom. Kanaďania okamžite po úvodnom buly začali totálnu demoláciu domáceho mužstva a zápas si naplno užívajú. Po prvej tretine vedú 3:0 zásluhou troch rôznych strelcov, Streeta, Tambelliniho a O'Della. Číňania sa len ojedinele dostali do väčších šancí, ktoré ale napokon neboli nebezpečnými. Druhá tretina sa začne približne o 15:00.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:38
importantDobrá pasáž hry pre domácich, keď dokázali pracovať s pukom niekoľko sekúnd v útočnom pásme Kanaďanov. Sledovali sme aj niekoľko dobrých streleckých pokusov, no zatiaľ bez gólu.
17:40
importantIhneď po skončení trestu vyštartoval z trestnej lavice Wong, ktorý sa dostal aj do streleckého pokusu, Tomkins pozorný.
16:57
Kanaďania hrajú početnú prevahu na akcie až do prázdnej brány Číňanov, zatiaľ im to nevychádza podľa predstáv.
15:30
Vylúčenie v tíme Čína (Tyler Wong – 2 min., podrazenie).
15:07
importantKanaďania spravili chybu v obrannom pásme a bolo z toho prečíslenie 2 na 1 pre domácich. Čang to ale zobral na seba, no jeho strela bola veľmi nepresná.
14:55
Ku streleckému pokusu sa konečne dostali aj hráči v červených dresoch. Od modrej čiary pálil obranca Sproul, Tomkins s úspešným zákrokom.
13:30
importantPre Číňanov je tento zápas ako zo zlého sna. V každom jednom súboji sú domáci len ako druhí a Kanaďania neustále zovierajú Číňanov v ich obrannom pásme.
12:53
Strely: Čína 6:13 Kanada
11:43
Hrá sa ešte len 12 minút a Číňania toho majú už teraz dosť, ani náhodou nestíhajú s rýchlym kanadským tempom.
10:06
10:06
Nádherná kombinácia Kanady znamená už tretí gól v sieti domáceho O'briena. Ho-Sang nádherne zaviedol puk do útočného pásma, kde prihrávkou do predbránkového priestoru našiel úplne voľného ERICA O'DELLA, ktorý zakončil do prázdnej brány bez akýchkoľvek problémov. Asistencie: Ho-Sang, Wotherspoon.
08:35
Strelecký pokus od modrej čiary z hokejky jedného z kanadských obrancov skončila len na vyrážačke O'Briena.
08:09
Veľmi často vidíme na ľade v drese s javorovým listom mladého obrancu Owena Powera, ktorý si tento zápas naplno užíva.
6:54
Hra bola na niekoľko minút prerušena, dôvodom bolo krvavé zranenie Kanaďana Weala, ktorému krv vytekala z ľavého ucha. Okamžite odišiel do šatne s tímovým lekárom.
6:44
6:44
Veľmi dobrá rozohrávka Kanaďanov z obranného pásma. Hru z pravej strany ihriska následne prenášal prihrávkou na tú opačnú Grant, kde našiel v jazde ADAMA TAMBELLINIHO, za ktorým absolútne nestíhali domáci a spomínaný Kanaďan využil túto možnosť bezchybne a prekonal čínskeho brankára O'Briena.
05:58
Ihneď po skončení presilovej hry Číny sa Kanaďania vrátili ku svojej veľmi dobrej útočnej hre. Do obrovskej šance sa dostal obranca Power.
04:40
importantAj v oslabení hrozia Kanaďania, teraz sa do veľmi dobrej streleckej pozície pri situácii 2 na 2 dostal Desharnais.
03:42
Domáci už zdvíhali ruky nad hlavu, no puk skončil po zákroku Tomkinsa len na ochrannej sieti.
3:28
Vylúčenie v tíme Kanada (Alex Grant – 2 min., podrazenie).
02:09
02:09
Veľmi zlá rozohrávka Čiňanov vo vlastnom obrannom pásme vyústila k tomuto gólu Kanady. Najprv sa jeden z reprezentácie javorových listov natlačil pred bránu, kde ale bol branakár pozorný, no na bekendovú dorážku BENA STREETA už nárok nemal. Asistencie: Johnson, O'Dell.
00:54
Kanaďania vyhrali úvodné vhadzovanie a ihneď sa vrhli do útočného pásma Číňanov, kde mali aj niekoľko streleckých pokusov na čínskeho gólmana.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
V týchto chvíľach sledujeme nástup oboch mužstiev na ľadovú plochu.
Úvodné zostavy:

Čína: P. O'Brien (Chan) – D. Osipov, Sproul, Chelios, T. Schultz (A), Yuen, Fram, Čchen, Jen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – Werek, C. Kane, Jen – Yip (C), Tyler Wong (A), C. Čang – Siang, Ying, Čung.
Trenér: Ivano Zanatta

Kanada: Tomkins (Levi) – Power, M. Robinson, Wotherspoon, Noreau (A), Barberio, Demers, A. Grant – McTavish, E. Staal (C), Jack McBain – Weal, Tambellini, C. Knight – Street, O'Dell, Johnson – Ho-Sang, Winnik, Desharnais (A) – Cracknell.
Trenér: Claude Julien

Rozhodca: Ansons (LAT), Bruggeman (USA) – Hynek (CZE), Lazarev (RUS).
Zápas v National Indoor Stadium v Pekingu začne o 14:10, nič si teda na popoludnie neplánujte a buďte pri našom prenose.
Čína

Domáca hokejová reprezentácia je po dvoch odohraných zápasoch bez bodu, avšak včera ukázala, že dokáže hrať vyrovnanú partiu aj so silnejšími tímami. Prvý zápas na turnaji síce Čína prehrala s USA vysoko 0:8, proti Nemecku to ale bola už iná káva. Nemci sa museli až do samého konca obávať o výsledok a nakoniec vyhrali tesne 3:2.

Kanada

Kto čakal, že kanadský výber skupinou bez prehry, musí byť zatiaľ sklamaný. V prvom zápase síce porazil Nemecko 5:1, v druhom ale nestačil na USA. Za Kanadu sa presadili len Robinson a Knight, zatiaľčo za Spojené štáty skórovali Miele, Meyers, Brisson a Agostino a zápas tak skončil 4:2 pro USA.
Príjemné popoludnie všetkým pri pokračovaní olympijského hokejového turnaja. Spoločne sa pozrieme na stretnutie skupiny A medzi Čínou a Kanadou.
Vítáme vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:10.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»ZOH 2022 Hokej»Online prenos: Čína - Kanada na ZOH 2022