(0:0, 0:3, 3:0, 1:0)
Po predĺžení

Online prenos: Fínsko - Švédsko na ZOH 2022

Fínsko - Švédsko: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej).
Fínsko - Švédsko: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej). (Autor: Sportnet)
Sportnet|13. feb 2022 o 06:40

Sledujte s nami ONLINE prenos z hokejového zápasu ZOH 2022 v Pekingu: Fínsko - Švédsko

PEKING. Fínsko a Švédsko dnes hrajú ďalší zápas v rámci skupiny C hokejového turnaja na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Sledujte online prenos s nami naživo.

Pozrite si tiež celkový program hokejového turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE PRENOS: Fínsko - Švédsko (LIVE hokej na ZOH 2022 dnes, skupina C)

Olympijské Hry - muži Skupina C 2021/2022
13.02.2022 o 09:40
Fínsko
4:3
63' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 46. Hartikainen (S. Manninen, Vatanen), 56. Pakarinen (Hartikainen, S. Manninen), 58. Pakarinen (M. Lehtonen, Hartikainen), 63. H. Pesonen (Joonas Nättinen, Hietanen) – 25. Wallmark (Tömmernes), 29. L. Bengtsson (Tömmernes, Bromé), 32. Lander (Pudas, C. Klingberg).
Švédsko prehajdákalo trojgólový náskok, napokon sa z víťazstva 4:3 po predĺžení tešia Fíni. Oba tímy však priamo postupujú do štvrťfinále olympijského turnaja.
Koniec zápasu.
62:01
62:01
goalFínsko dalo gól!
Obrat Fínska je dokonaný! Fíni strieľajú gól v predĺžení a stávajú sa víťazmi tohto stretnutia. Po súboji pri zadnom mantineli posunul puk pred vlastnú bránu Lennström, lenže tam číhal osamotený HARRI PESONEN, ktorý sa trafil do vzdialenejšieho horného rohu brány.
Asistencie: J. Nättinen, J. Hietanen
60:28
Lehtonen pálil z prvej príklepom z pravého kruhu, mieril tesne nad švédsku svätyňu.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Švédsku nestačil ani trojgólový náskok po druhej tretine, Fínsko ho v treťom dejstve zmazalo a vyrovnalo na 3:3. O malú chvíľu sa začne predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:38
Záver tretej tretiny trávia Fíni v útočnom pásme.
58:52
Už sa hrá opatrne, tímy si zrejme počkajú na predĺženie.
57:11
57:11
Lehtonen nastreľoval puk pred bránku z úrovne bránkovej čiary, puk zostal pod švédskym brankárom, ten ho ale určite nemal pod kontrolou, čo využil IRO PAKARINEN, šťuchol hokejkou a puk sa dostal do brány.
asistencie: M. Lehtonen, T. Hartikainen
57:11
importantFínsko strieľa tretí gól, rozhodcovia sa radili, napokon gól uznali.
57:03
Pakarinen šprintoval k bránke, ale Manninen mu nedokázal cez hráčov prihrať.
56:14
Po fínskom nastrelení musel Hellberg puk podržať, ďalší fínski hráči sa hnali za dorážkami, tie im neboli umožnené.
55:30
55:30
Teraz už je to ale jasný gól a dráma je na svete! Opäť prihrávka Manninena medzi kruhy Hartikainenovi, ktorého strelu Hellberg vytesnil pravým betónom, no dôrazný IRO PAKARINEN sa dostal k niekoľkým dorážkam a prekonal švédskeho brankára!
Asistencie: T. Hartikainen, S. Mannine
55:02
importantPuk nepreťal bránkovú čiaru. Stav zostáva 1:3 z pohľadu Fínska.
55:02
importantLenže telefonuje sa, pretože nie je jasné, či puk náhodou neprešiel cez bránkovú čiaru.
55:02
55:02
importantFíni to skúšali veľmi podobne ako pri svojom prvom presilovkovom góle, zakončoval Hartikainen spomedzi kruhov zblízka, následne z uhla dorážal bekhendom Filppula. Hellberg fantasticky zakročil v oboch prípadoch.
54:33
Vylúčenie v tíme Švédsko (Linus Johansson – 2 min., hákovanie).
54:11
Kemiläinenova delovka príklepom išla tesne vedľa, Fín vrhli všetko do útoku.
52:53
Dvaja Fíni si zavadzali, ťažil z toho Klingberg, ale jeho strelu brániaci hráč zrazil vedľa brány.
52:01
52:01
Hellberg prikryl puk, následne sa strhla šarvátka, vylučovať sa nebude.
51:14
importantLenže po zakončení Krügera zazvonila horná žŕdka Olkinuorovej brány!
50:42
Manninena zastavil Everberg, Švédi však iba vyhadzujú puk, nepúšťajú sa do kombinácií.
50:08
Strela od modrej doprostred brány, no Hellberg puk iba vyrazil do vlastného hráča, potom ho na druhýkrát prikryl.
49:24
Švédsko dostalo puk do útočnej tretiny, ale Olkinuora rýchlo rozohral a pomohol svojím spoluhráčom.
48:06
Filppula sa uvoľnil a vypálil cez padajúceho Wallmarka, posledné minúty patria Fínsku.
47:46
Pakarinen zobral puk Bengtssonovi a nebezpečne vypálil, ešte sa o teč snažil Filppula.
46:36
Fíni sú povzbudení streleným gólom a držia puk na svojich hokejkách.
45:34
45:34
Fíni trpezlivo kombinovali, napokon im vyšla prihrávka Manninena z ľavého kruhu medzi kruhy, kde sa presadil TEEMU HARTIKAINEN. Hellberg máchol lapačkou do prázdna. Fíni znižujú na 1:3 a je to z ich stany veselšie.
Asistencie: S. Manninen, S. Vatanen
44:38
Manninen našiel krížnou prihrávkou Filppulu, ten zostal akoby prekvapený a nezakončoval. Fíni majú tlak v útočnom pásme.
43:49
Vylúčenie v tíme Švédsko (Jacob de La Rose – 2 min., držanie).
43:08
Nebezpečná strela Pokku z ľavého kruhu, Hellberg puk vytesnil .
41:42
importantFriberg v nájazde, stroskotal na Olkinuorovi. Opäť veľká švédska šanca.
41:05
Švédi preniesli hru na opačnú stranu a iba nahodili puk na zadný mantinel. Už sa nemusia púšťať bezhlavo do útočenia.
40:18
De La Rose v príležitosti, ale nejednalo sa o nič vážne.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Švédi si v druhej tretine vytvorili sľubný trojgólový náskok, postupne sa v presilových hrách presadili Wallmark, Bengtsson a Lander.
Tretia tretina sa začne o 11:25.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:42
Fíni neprešli útočnou modrou čiarou, Švédi posielajú puk ďaleko od svojej brány.
38:44
Manninen dostal dobrú prihrávku do jazdy, vystrelil spoza brániaceho hráča, chcel nasadiť Helbergovi teplomer, ale švédsky gólman si situáciu postrážil.
37:33
Fínom sa podarilo zaútočiť, ale v útočnom pásme si neprihrali presne. Nazbierali nejaké sekundy.
37:04
Olkinuora pohotovo zareagoval a drží svoj tím.
36:18
Wallmark strieľal z pravej strany, jeho spoluhráčovi sa puk nepodarilo doraziť.
35:50
Pudas zlomil pri strele z osi klziska hokejku, Olkinuora jeho pokus vyrazil.
35:20
Fíni si riadne komplikujú situáciu, hrajú veľmi nedisciplinovane.
35:20
Vylúčenie v tíme Fínsko (Harri Pesonen – 2 min., podrazenie).
35:02
Vylúčenie v tíme Švédsko (Henrik Tömmernes – 2 min., nedovolené bránenie).
34:32
Vylúčenie v tíme Fínsko (Juuso Hietanen – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
34:30
Klingberg hľadal pred bránou Bromého, k tomu sa puk nedostal. Avšak je tu ďalšia presilovka Švédov.
31:36
31:36
goalŠvédsko dalo gól!
Švédom stačilo iba 6 sekúnd, od modrej vystrelil Pudas, Olkinuora vyrážal pred seba. ANTON LANDER bol na správnom mieste a odrazený puk upratal do odkrytej brány.
Asistencie: J. Pudas, C. Klingberg
31:30
Vylúčenie v tíme Fínsko (Sami Vatanen – 2 min., sekanie).
31:15
Bengtsson spoza brány prihrával Everbergovi, ten sa do koncovky napokon nedostal.
30:23
Pesonen prihral na os Manninenovi, jeho strelu súper zblokoval nad bránu.
29:25
Ďalším pokusom z ľavej strany sa prezentoval Lennström, fínsky gólman puk vyrazil betónom. Fíni dostali hru do stredného pásma.
28:40
28:40
Švédsko nehralo presilovku dobre, teraz ju ale využíva a vyhráva 2:0. LUKAS BENGTSSON dostal prihrávku na kruh a z prvej prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.
Asistencie: H. Tömmernes, M. Bromé
27:20
Nahodenie Lennströma bolo lahôdkou pre Olkinuoru, ktorý puk schoval v lapačke.
26:10
Lander zakončoval spoza brány iba do Olkinuoru. Na druhej strane to zľava skúsil Pakarinen, ale Hellberg úspešne zasiahol.
25:23
Fíni zachytili kombináciu Švédov a oslobodili sa. Otrasený Holm zamieril do kabín.
24:55
Vylúčenie v tíme Fínsko (Markus Granlund – 5 min. + DKZ, úder do hlavy a krku).
24:55
importantGranlund atakoval hráča bez puku, Holma trafil do hlavy, rozhodcovia sa idú pozrieť na video!
24:24
24:24
Pudas vyhral súboj pri mantineli, posunul puk na modrú Tömmernesovi, ten ešte prihrával na pravý kruh. Bez prípravy strieľal LUCAS WALLMARK, ktorý zamieril do protipohybu gólmana a strieľa svoj štvrtý gól na turnaji.
Asistencie: Henrik Tömmernes, Jonathan Pudas
23:52
Vylúčenie v tíme Fínsko (Saku Mäenalanen – 2 min., krosček).
22:51
Aaltonen s Komarovom sa dostali do prečíslenia, Komarov bol ale bránený, nastavil hokejku a puk skončil vedľa pravej žrde.
21:56
Klingberg schoval svoju strelu z pravého kruhu za hráča, mieril však iba nad hornú žŕdku.
20:28
Švédsko sa hneď nasťahovalo do útočného pásma, ale Fribergova spätná prihrávka bola vytečovaná do stredného pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Fínsko – Švédsko po prvej tretine bez gólov.
Druhé dejstvo sa začne o 10:28.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:45
Hartikainen čakal, kým sa mu otvorí priestor, ale aj tak trafil iba do súpera.
18:10
Po vyhranom buly napriahol od modrej Lehtonen, jeho tvrdú ranu vyrazil Hellberg do rohu.
17:33
Komarov bol tiesnený, ale podarilo sa mu spomedzi kruhov vystreliť. Bránu však minul.
15:31
Zakončením z ľavého kruhu sa prezentoval Nordström, nastrelil však brániaceho hráča.
14:53
Fínsko sa dobre bráni a dvakrát za sebou vyhodilo puk cez všetky čiary.
13:18
Fínska lavička sa s týmto rozhodnutím arbitrov nechce stotožniť, nakoľko Aaltonen bol pristrčený Fantenbergom. Rozhodcovia však ani po zhliadnutí videa svoj verdikt neodvolali.
13:18
Vylúčenie v tíme Fínsko (Miro Aaltonen – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
12:05
Nahodenie od modrej bolo pred bránou tečované, Fíni sa snažili dostať puk za bránkovú čiaru. Granlund však trafil iba betón brankára.
11:10
Vylúčenie v tíme Švédsko (Jacob de La Rose – 2 min., hrubosť).
11:10
Lennström si pred bránou nepostrážil Komarova, ktorý vstrelil z otočky po ľade. Po zákroku Larsa Johanssona prišlo k strkanici.
10:35
Od mantinelu vystrelil Aaltonen, Nättinen bol pripravený dorážať, ale Lars Johansson mu to nedovolil.
09:14
Granlund zakončoval z bezprostrednej blízkosti, Larsa Johanssona neprekonal. Hra sa otočila na opačnú stranu, kde operoval Nordström, ale ani on neuspel.
08:20
Fíni rozohrali spoza vlastnej brány, ale nahodením na zadný mantinel o puk prišli.
07:28
Švédsko je v posledných minútach aktívnejšie. Z osi klziska nahadzoval Tömmernes, avšak Olkinuora zasiahol.
06:44
06:44
importantNahodenie od modrej zachytil pre bránou Krüger, ktorý sa otočil a zakončil, ale už položený Olkinuora natiahol ruku a puk vyrazil. Potom ešte zboku zakončoval Friberg, ale ani on fínskeho ležiaceho gólmana neprekonal.
05:55
Signalizované zakázané uvoľnenie Švédska, ale Everberg bol pri puku skôr, ako fínsky hráč. Švédi môžu kombinovať pred bránou Fínska.
04:49
Linus Johansson sa na červenej čiare zmocnil puku a po prechode do útočnej tretiny vystrelil do pripraveného Olkinuoru.
04:06
Švédi nezvládli prechod cez útočnú modrú.
03:20
Pokka nahodil puk od modrej, ten pred brankárom nepríjemne skočil, ale Lars Johansson si so šťastím poradil.
02:30
Úvod zápasu je vo vysokom tempe, hrá sa bez prerušenia.
00:45
Hietanen nahodil puk po mantineli do útočného pásma, kde si ho zobral Tömmernes, ale k strele sa Švédi nedostali.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Olkinuora (Tuohimaa) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Friman, Kemiläinen, Pokka – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – M. Aaltonen, Joonas Nättinen, L. Komarov (A) – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.

Švédsko: Lars Johansson (Hellberg) – L. Bengtsson, Fantenberg, Folin, P. Holm, Pudas, Tömmernes (A), Lennström – C. Klingberg, Lander (C), Bromé – F. Olofsson, Wallmark, Holmberg – Everberg, Linus Johansson, J. de La Rose – Rydahl, Krüger (A), Nordström..
V skupine C si dnes o 9:40 zmerajú sily Fínsko a Švédsko. Oba tímy kráčajú turnajom zatiaľ bez prehry.

Fínsko v úvodnom vystúpení zdolalo našu reprezentáciu 6:2, následne porazili aj Lotyšsko výsledkom 3:2.

Švédi taktiež vyhrali nad Lotyšskom 3:2, potom si poradili aj s našimi chlapcami, ktorých zdolali 4:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:40.

Tabuľka: Skupina C

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»ZOH 2022 Hokej»Online prenos: Fínsko - Švédsko na ZOH 2022