Momentka zo zápasu Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2022.
Momentka zo zápasu Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|17. máj 2022 o 17:53 (aktualizované 17. máj 2022 o 18:04)

Rakúsko dnes zdolalo Česko na MS v hokeji 2022, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2022 - skupina B

Česko - Rakúsko 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. Červenka (Blümel, Kundrátek) - 60. Lebler (Heinrich, Schneider), roz. nájazd Schneider

Rozhodcovia: Frandsen (Dán.), Nord (Švéd.) - Constantineu (Fr.), Kröyer (Dán.), vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

3246 divákov

Česko: Vejmelka – Hronek, Kempný, Kundrátek, Ščotka, Jiříček, Šimek, Sklenička, Jordán – Blümel, Krejčí, Červenka – Vrána, Hertl, Zohorna – Stránský, Černoch, Smejkal - Špaček, Flek

Rakúsko: Starkbaum - Maier, Unterweger, Zundel, Heinrich, Hackl, Wolf, Kirchschläger, Brunner - Kasper, Haudum, Lebler - Schneider, Nissner, Huber - Feldner, Wukovits, Ganahl - Schwinger, Achermann

TAMPERE. Hokejisti Česka nezvládli svoj tretí zápas na svetovom šampionáte. V Tampere podľahli hráčom Rakúska 1:2 po samostatných nájazdoch.

Favorizovaných Čechov poslal do vedenia v 18. minúte kapitán Roman Červenka, ktorý strelil svoj prvý gól na šampionáte.

Rakúšania však pri power-play dokázali vyrovnať, podarilo sa im to len 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Favorizovaní Česi aj s hviezdami NHL zlyhali v nájazdoch, keď nepremenili ani jeden. Prvýkrát v histórii MS Česi nad týmto súperom nezvíťazili, predtým 17-krát v riadnom čase a 22-krát vrátane ZOH.

Česi sa najbližšie stretnú vo štvrtok o 19.20 s Lotyšmi, zápas Rakúšanov s Nórmi je na programe v stredu o 16.20.

Pozrite si tiež kompletný program turnaja a aktuálne tabuľky.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2022

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2022

I. tretina:

Aj keď Česi v prvej tretine herne dominovali, rozbiehali sa vlažne a do nebezpečných zakončení sa dostávali málo.

Zle odohrali okrem Hronekovej petelice do žŕdky aj obe presilovke a potom, keď sa mohol vedenia ujať aj súper, predsa otvorili skóre.

Dve minúty pred prvým klaksónom kapitán Červenka pridal k šiestim asistenciám aj prvý gól na prebiehajúcich MS.

II. tretina:

Rakúšania aj v druhej tretine hrali organizovane a koncentrovane, stíhali s favoritom korčuľovať a nedostávali sa pod súvislý tlak.

Čechom síce dovolili tri či štyri veľké šance, ale sami mali dve.

III. tretina, predĺženie a nájazdy:

Rakúsky tím napokon disciplinovaným výkonom doviedol zápas do power play a Lebler 38 sekúnd pred ukončením riadneho hracieho času vyrovnal.

V predĺžení Hronek v obrovskej šanci zvolil v zakončení fintu medzi korčuľami, neuspel a podobne dopadli v nájazdoch Hertl, Červenka, Blümel, Smejkal i Krejčí.

Hlasy po zápase:

/zdroj: iihf.com, APA/

Michal Kempný, obranca ČR: "Myslím, že sme doplatili na slabšiu streľbu, mali sme to tam páliť a trebárs dať aj škaredý gól. Príliš sme to vláčili po rohoch, namiesto aby sme išli viac do stredu. Toto budeme musiť v našej hre zlepšiť."

Roger Bader, tréner Rakúska: "Chlapci podali statočný výkon s fajnovou odmenou. Hrali sme štvrtý zápas za päť dní, to dá zabrať a navyše sme pred týmto zápasom prišli o pár opôr. Takže sme nemohli hrať úplne v našom nasadenom rytme, normálne forčekujeme dôraznejšie, teraz sme skôr stavali súperovi pasce na našej strane, skrátka sme našli dobrý mix herného systému."

Domov»MS v hokeji 2022»Česko nečakane zlyhalo na MS. Rakúsko senzačne zdolalo favorita