Usyk už opustil Ukrajinu a pripravuje sa na odvetu proti Joshuovi

Oleksandr Usyk.
Oleksandr Usyk. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. mar 2022 o 16:15

Takto môžem svojej krajine pomôcť viac a lepšie, povedal.

LONDÝN. Svetový šampión v ťažkej váhe Oleksandr Usyk sa pripravuje na odvetu s Anthonym Joshuom po tom, ako opustil rodnú Ukrajinu, kde pomáhal svojej krajine vo vojne s Ruskom.

Ukrajinec sa už nachádza v jednej z európskych krajín a trénuje na druhý zápas proti Britovi. Podľa promotéra Alexandera Krasjuka sa duel uskutoční v júni. O mieste stretnutia sa zatiaľ rokuje.

"Koniec júna je termín, o ktorom teraz uvažujeme. Veľa vecí bude závisieť od toho, ako rýchlo sa nám podarí podpísať zmluvy," uviedol Krasjuk pre Sky Sports. Duel by sa údajne mohol konať v Saudskej Arábii.

Tridsaťpäťročný Usyk sa vo februári vrátil do Kyjeva, aby pomohol brániť Ukrajinu pred vojenskou inváziou Rusov.

Na zverejnenej fotografii mal v rukách automatickú pušku a stál po boku ďalších troch ozbrojených mužov z jednotiek Kyjevskej teritoriálnej obrany.

Boxersky šampión uviedol, že v snahe vrátiť sa do ringu a druhýkrát zdolať Joshuu má podporu svojich priateľov a rodiny.

"Takto môžem svojej krajine pomôcť viac a lepšie, ako keby som bol v Územnej obrane a pobehoval po Kyjeve so samopalom," povedal vo svojom videoposolstve na instagrame.

Usyk ako jeden z prvých športovcov vyzval Rusov, aby sa postavili prezidentovi Vladimirovi Putinovi a odmietli vojnu. Predstaviteľov Ukrajiny vyzval, aby sa zapojili do mierových rozhovorov, ale bez ruských nárokov na ich územie.

Okrem Usyka aktuálne bránia svoju vlasť aj ďalší ukrajinskí profesionáli z boxerského ringu. Jedným z nich je bývalý šampión troch hmotnostných kategórií Vasyľ Lomačenko, ktorý má v zbierke aj dve zlaté olympijské medaily z Pekingu 2008 a Londýna 2012.

V Kyjeve nechýbajú ani bratia Vitalij a Vladimir Kličkovci, tiež niekdajší svetoví šampióni ťažkej váhy.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Box»Usyk už opustil Ukrajinu a pripravuje sa na odvetu proti Joshuovi